Tüm jenerasyonlar için iyi planlama

Engelsiz banyo: Bugün ve yarın için bir yatırım

Geleceğe hazır olan bir banyo mu istiyorsunuz? Özellikle de bireysel talepler ve yaşam şartları değiştiğinde, kalıcı banyo konforu sunan bir banyo mu istiyorsunuz? hansgrohe, her yaştan insanın hayatını daha kolay ve konforlu bir hale getiren, cazip bir jenerasyon banyosunun nasıl planlanacağına dair sağlam önerilerde bulunuyor. İster genç bir aile, ister bekar, isterseniz de emekli olun.

Banyonuzu geleceğe hazır hale getirin

Yaşam değişimdir. Küçük bir spor kazasından sonra bile günlük hayatta destek gerekmektedir. Aynı şekilde yaşlanmak da banyo konforunu kullanmak konusunda bir kısıtlamaya neden olabilir. Çocukların ise yetişkinlerden farklı, özel ergonomik ihtiyaçları vardır. Ve kesin olan şudur: Yaşam şartları değişiyor. Belki banyonuzda uzun vadeli olarak nasıl daha fazla kullanım konforu ve güvenlik sağlayacağınızı, kısaca; geleceğe hazır banyonuzun nasıl görünebileceğini düşünmüşsünüzdür. 

Banyonuz yaşam değişimlerine ayak uydurur

Jenerasyon banyosu, banyodaki yaşamı her yaş için kolay ve konforlu hale getirmek ister. Bu düşüncelerin başında ise zeminle aynı seviyedeki duş alanı yer alır. Engelsiz erişim, hem gençler hem de yaşlılar için gerçek bir artı değerdir. Peki daha neler var? Kaymayı önleyen yüzeylere sahip ve geniş hareket alanlı sunan net bir mimari. Takılıp düşülecek bir kenarı olmayan banyolar, özellikle de banyoda çok hareket eden çocuklar için uygundur. Ayrıca her zaman yönlendirici özelliği ile öne çıkan ve teknolojinin güvenle kullanılmasını sağlayan iyi bir aydınlatma da unutulmamalıdır. Gece ışığı, aydınlatma konseptini tamamlamaktadır.

Buradan destek alabilirsiniz

hansgrohe, jenerasyon banyoları için “BİR – Geleceği olan banyo” broşürünü geliştirmiştir. Broşürün içindeki fikirler, tüm aile için engelsiz banyoyu desteklemektedir. Planlarınız için bu Download’ı kullanabilirsiniz. Ayrıca: Yaşlılık sebebiyle yapılan bir tadilat, duruma bağlı olarak devlet tarafından desteklenmektedir. Lütfen konuyla ilgili bilgi alın. Muhtemelen sağlık sigortası da katkı sağlayacaktır.

Gelecek banyolar erişilebilir olmalı.
Güvenli ve güzel: Zeminle aynı seviyedeki duş alanı, cam panellerde iki taraftan açılmaktadır. Duşta tutamak ve oturma yeri monte edilmiştir. (Ayırma, duş alanı HÜPPE GmbH).
“Herkes için banyo konforu sadece mimari ile ilgili değildir. Tüm fonksiyonlar da kolayca kavranabilmeli ve kullanılabilmelidir.”
Christian Wadsack, iç mimar ve banyo alanı için uzman referans

Jenerasyon banyosu: Bugüne ve yarına hazır

hansgrohe ürün yelpazesinde, banyonuzu gelecek için zenginleştiren çok sayıda yenilikçi ürün bulunmaktadır: İster yeni bir yapıda zeminle aynı seviyede bir duşun montajı olsun, ister tadilatta. Emniyete katkı sağlayan ürünlerin de güzel bir tasarıma sahip olması, sıhhi ürünler sektörünün iF tasarım lideri için olağan bir durumdur. Banyoda zamandan bağımsız, modern vurgular oluşturun.

  • Kullanım konforu: Basmak döndürmekten daha kolaydır. Select teknolojili ürünler, herkes için sezgisel ve ergonomik bir kullanım imkanı sunar. hansgrohe bunu şöyle dile getirir: Duş keyfinizi seçin.
  • Örneğin aplike duş termostatı ShowerTablet Select veya ankastre termostat RainSelect’de yer alan büyük, sezgisel olarak anlaşılan semboller, her yaştan banyo kullanıcısı için uygundur. Bu sayede güvenle istediğiniz tüketiciyi tek bir tuşa basarak seçebilirsiniz. Hem de minicik yazıları çözmek zorunda kalmadan. Gözlük kullananlar için de gerçek bir konfor.
  • Duşun altında güvenli duruş: Unica Comfort ile tutunmak için TÜV onaylı güvenlik sunan bir duş çubuğuna sahip olursunuz. Comfort volan duş çubuğu için uygun tamamlayıcı, günlük akıllı yardımcı Comfort ayak desteğidir; örneğin bacak tıraşı için. Asılan pratik plastik raf sayesinde şampuan ve duş jeli daima elinizin altında.
  • Keyifli bir sıcaklığa güvenebilirsiniz. hansgrohe termostat sayesinde duşun altında hoş olmayan sürprizlerle karşılaşmazsınız. Ayarlanabilir ısı limitleyici ve monte edilen haşlanmaya karşı koruma bunu sağlar. Bu, özellikle de çocuklar ve yaşlılar duş aldığında faydalı bir özelliktir.
  • Her boyda konfor. hansgrohe’de farklı amaçlar için çeşitli boylarda bataryalar bulabilirsiniz: ComfortZone, çeşitli lavabo türlerine su sıçratmadan uyum sağlar. 10.000’den fazla test edilmiş batarya-lavabo kombinasyonlarını tavsiye ediyoruz.
  • Örneğin oturarak yıkanmak gibi özel talepler için ekstra uzun bir tutamağı Talis Care lavabo bataryasında bulabilirsiniz.
hansgrohe uzmanları

Size en yakın hansgrohe bayi veya yetkili servisine ulaşın