Unica duş barı 1953'te Hans Grohe tarafından icat edildi.
1901'den beri yenilikçi

Gelenek ve yenilik sayesinde uluslararası başarı

Hansgrohe 1901'de kuruldu. Kara Orman'dan gelen şirket, kurulumundan bu yana yenilikçi fikirlerle dolu . Ve banyo öncüleri geleneksel olarak zamanlarının bir adım ötesinde kalmıştır. İster uygun fiyatlı el duşu isterse tek kollu lavabo bataryası olsun; burada heyecan verici yeniliklere göz atın. Bunlardan birçoğu uluslararası banyo kültüründe kilometre taşı haline geldi. 

hansgrohe Selecta Duschbrause: Ein Klassiker wird 50

 Kinder, wie die Zeit vergeht! 1968 wurde die Selecta Duschbrause im Schwarzwald aus der Taufe gehoben, und fortan machte sie den wöchentlichen Familienbadetag zum Erlebnis. Denn dass man einen Duschstrahl zwischen hart und weich verstellen konnte, war ein Novum. Einmal kurz am Auslauf gedreht, und schon machte Körperpflege mehr Spaß. So wurde die Qualitätsbrause schnell zum Kundenliebling.

Bis heute ist "Selecta" für viele der Inbegriff der Handbrause. Sie war hochmodern und orientierte sich am damaligen Zeitgeist: optimale Funktion, eckiges Design, insgesamt ein technisches Aussehen. Erstmals verknüpfte hansgrohe hier Plexiglas an Griff und Brausekopf mit den verchromten Teilen. Durch die Lichtbrechung des bruchsicheren Kunststoffmaterials verstärkte man den Metalleffekt.

Die schicke Brause kam an. Selecta ist der unangefochtene Topseller der Hansgrohe Group. Mit über 30 Millionen verkauften Exemplaren wurde sie zum Wirtschaftswunder. Und machte sogar den VW Käfer nass, der mit rund 21,5 Millionen Fahrzeugen das bestverkaufte Auto der Welt war (bis 2002). 1968 gingen von der Selecta 70.000 Stück über die Ladentheke, drei Jahre später waren es bereits 606.000. Dass sie so ein Verkaufsschlager wurde, ist auch dem Bauboom der späten 60er Jahre zu verdanken.
hansgrohe Handbrausenklassiker Selecta.

Aktion: Tausche Selecta gegen Select

Sie haben den Designklassiker zuhause? Zum 50. Selecta-Geburtstag schenken wir Ihnen eine moderne Handbrause. Schicken Sie uns dazu Ihre Original Selecta Handbrause mit dem eingeprägten "Tropfen G" und freuen Sie schon bald über eine neue Raindance Select S 120 Handbrause. Erfahren Sie dazu mehr auf unserer Facebook-Seite oder direkt in den Teilnahmebedingungen.

İnovasyon bizim itici gücümüzdür

Banyo dünyasında, hansgrohe markası üstün kalite ve iyi sebepler dolayısıyla üstün kalite ile iIişkilendirilir. Neredeyse 120 yıllık uzmanlığın sonucudur. Özel banyoların geliştirilmesinde öncü rol oynayan şirket kurucusu Hans Grohe  oldukça fazla yenilikçi fikre sahipti. El işçiliği ve tasarım uzun yıllardır trendleri belirliyor ve günümüzde de  tüm dünyadaki insanların yaşamlarını zenginleştirmeye devam ediyor.

Multi-patentli su keyfi

Bugün, premium marka hansgrohe'den modern bir mutfak veya banyo ürünü satın aldığınızda, şirketin tüm deneyimlerinden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda Hansgrohe Grup, sektörün önde gelen yenilikçilerinden biridir. Bu durum ödüllü tasarımları, sayısız patentleri ve heyecan verici geleceğe yönelik teknolojilerinden de açıkça görülmektedir. Hansgrohe Grubu, zengin deneyimine dayanarak daima geleceğe ışık tutmaktadır.

Bir tüketici olarak, uzun vade de kusursuz çalışma fonksiyonu sağlayacak,mükemmel tasarımlı, kullanıcı dostu ve genellikle ekonomik ürünlerin keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Üst düzey hizmet, örneğin kapsamlı bir tavsiye ve uzun süre kullanılabilecek yedek parçalar. 

Duş başlıkları ve musluklar

Neden hansgrohe? Burada, öncü ruh ve Alman mühendislik becerileri her zaman birlikte ilerledi. El duşu ile, Hans Grohe 1928 yılında alışılmış tepe duşuna alternatif bir ürün icat etti. 1953'te herhangi bir yüksekliğe ayarlanabilen  duş barını icat etti. Günümüzde, her iki icat da tüm dünya banyoları için birer standarttır- icat edildikleri dönemlerde devrim yarattırlar ve insanların duş alışkanlıklarını değiştirdiler. Su tasarruflu duşlarıyla hansgrohe, doğal kaynakları ve iklimi koruma konusunda çalışarak "yeşil" endüstrisinin öncüsü olmuştur.

Kim icat etti? hansgrohe.

 • Beyaz porselen kaplı ekonomik el duşu (1928)
 • Küvet için otomatik gider ve taşma seti (1934)
 • Unica duş barı(1953)
 • Ayarlanabilir jet tipleri ile Selecta el duşu (1968)
 • Renkli plastik Sixty and Tri-Bel duşlar(1970)
 • Allegroh tek kollu batraya (1981)
 • Mistral Eco su tasarruflu el duşu (1987)
 • Önceden kurulmuş duş sistemleri ve duş panelleri (1989)
 • iBox universal ankastre iç seti (2000)
 • Raindance yağmur akışlı duş (2003)
 • Çevre dostu ve EcoSmart özellikli musluklar (2007)
 • ComfortZone musluklar (2011)
 • Ve daha fazlası
hansgrohe uzmanları

Size en yakın hansgrohe bayi veya yetkili servisine ulaşın