Man showering with EcoSmart overhead shower made by hansgrohe.
Gezegenimizi hep beraber koruyalım!

Sürdürülebilir: Değerli kaynaklarımızı günlük yaşamınızda korumanıza yardımcı oluyoruz

Su hayattır ve bizim tutkumuzdur. Bu nedenle, bu değerli kaynağımızı korumak için su ve enerji tasarruflu duş başlıkları, armatürler ve teknolojiler geliştirerek elimizden geleni yapıyoruz. Fakat ürünlerimizin üretimi ve bertarafı da yaşadığımız gezegenin iklimi ve kaynak döngüleri üzerinde sorumluluğunu üstlendiğimiz etkileri vardır. Diğer bir deyişle: hansgrohe’nin ürünleriyle iklimi aktif olarak koruyabilirsiniz!

Yeşil. Daha yeşil. Eco* 2030.

Hansgrohe, su tüketen ürünleri iklime duyarlı hâle getiriyor.
“Yeşil. Daha yeşil. Eco 2030”, Hansgrohe Group olarak yolumuza ışık tutan projenin adıdır. Su tüketen tüm ürünlerimizi Hans Jürgen Kalmbach’ın yönetiminde iklim dostu teknolojiler ile donatıyoruz.

“2030 yılına kadar hansgrohe ve AXOR markalarımızın su tüketen ürün portföylerini tümüyle su ve enerji tasarruflu teknolojilere geçirmeyi hedefliyoruz. Gelecekte tüm restorasyon ve tadilat işleri ve tüm yeni yapılar enerji tasarruflu olmak zorunda. Banyo ve mutfak alanında emisyonları düşüren her türlü faaliyete kendimizi adamış bulunuyoruz.” 

Hans Jürgen Kalmbach
Hansgrohe SE Yönetim Kurulu Başkanı 

* Hansgrohe Group’un “ECO” tanımı, su tüketen ürünlerin su ve/veya enerji tüketimini 2020 yılına kıyasla en az %22 düşürme girişimini tanımlamaktadır.

Yeşil dönüşüm yolculuğumuz

Gezegenimizin korunması için Hansgrohe’nin sağladığı katkı.

Bir el duşu, kullanıldığı zaman en çok CO2 emisyonuna neden olur

Bir el duşunun kullanım süreci.

Bir el duşunun kullanım süreci, CO2 emisyonunun en çok meydana geldiği süreçtir. Müşterilerimiz el duşunu kullandığı zaman, üretimde meydana gelen CO2 emisyonunun yaklaşık 1.000 katı meydana gelmektedir. Bu nedenle, duş ve armatür portföyümüzün tümünü “ECO” hedefimiz doğrultusunda 2030 yılına kadar tasarruf teknolojileriyle donatmayı kendimize görev edindik. Bu, su ileten ürünlerimizin su ve/veya enerji tüketimini kullanım sırasında 2020 yılına kıyasla en az %22 azaltacağımız anlamına gelmektedir.

Su ve enerji tasarrufu sağlayan ürünlerimizle tanışın

Müşterilerimize su ile nefis deneyimler sunuyoruz ve bunu yaparken her zaman bıraktığımız ayak izinin de bilincindeyiz. Bu nedenle Hansgrohe şirketinde “ayrıcalıklı tasarım” ve “kaynakları koruma” kavramları her zaman birbirini tamamlar. EcoSmart ve CoolStart teknolojilerimiz sayesinde evinizde günlük kullanımda her zaman sudan ve enerjiden tasarruf edersiniz! Bunu nasıl sağladığımızı aşağıdaki videoları izleyerek öğrenebilirsiniz.

Su tasarrufu yaparak gezegenimize katkıda bulunun.

Sudan, enerjiden ve paradan ne kadar tasarruf edebileceğinizi hesaplayabilirsiniz

Hansgrohe’nin su tasarrufu hesaplayıcısı ile hansgrohe armatürleri ve duş ürünleri ile ne kadar tasarruf edebileceğinizi hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Başlayalım: Önce su giderlerinizi hesaplayalım ve ardından tasarruf ederek iklimi koruyalım!

Daha detaylı bilgi edinin

Hansgrohe'de sürdürülebilirlik ve gezegenimizi korumaya katkımız hakkında daha fazla bilgi edinin. Broşürü kolayca inceleyebilir veya daha sonra incelemek üzere indirebilirsiniz.

hansgrohe Sustainability Brochure 2023
hansgrohe uzmanları

Size en yakın hansgrohe bayi veya yetkili servisine ulaşın