Konforlu çalışma ve kullanım

Mutfakta ergonomi: Odak noktasında insan yer alır

İhtiyaçlarınıza göre düzenlenmiş bir mutfak mı hayal ediyorsunuz? Kusursuz çalışmayı mümkün kılan ve bu esnada gücünüzü koruyan? Bu kalite her mutfakta, her kullanıcı için çok yönlü bir şekilde optimize edilebilmektedir. Yüksek konfor ve sezgisel kullanım imkanı sunan mutfak ürünleri buna katkı sağlamaktadır. hansgrohe, ergonomik bir mutfak planlarken size yardımcı olacaktır.

Ergonomik döşenmiş mutfak daha fazla konfor sağlar.
İyi mutfak ergonomisi şu anlama gelir: Saklama alanlarına rahatça erişilmesi. Göz hizasında çekmeceler mutfaktaki çalışmaları kolaylaştırmaktadır. \\(Foto © blum, www.blum.com\\)

Her şey daha pratik ve anlamlı

Mutfakta her zaman yapılacak bir şeyler vardır: Gıda ürünlerini yıkamak, dolaplardan ürünleri almak, tencereleri doldurmak, cihazları kullanmak, elleri yıkamak. Bu sebeple ilk öncelikli talep fonksiyonellik ve konfordur. Çünkü bu pratik iş süreçleri zamandan tasarruf ettirmekte ve gücü muhafaza etmektedir. Mutfak gereçleri veya yemek malzemelerinin kolayca elinizin altında olmasından siz de hoşlanıyor musunuz? Bu durum, iyi organize edilmiş dolap ve çekmecelerden kaynaklanmaktadır. Kullanılmış çekmeceler ve döner dolaplar sayesinde en derindeki alt dolaba bile kolaylıkla erişebilir ve mutfaktaki yeri optimum şekilde kullanabilirsiniz.  

Mutfak planlamasındaki ölçek insandır

Öncelikle ergonomik bir mutfakta tüm yapılar sizin boyunuza göre uyarlanmalıdır. Böylelikle mutfak mobilyaları, fırınlar ve mikrodalga fırınlar göz hizasında rahat doldurulabilmekte ve boşaltılabilmektedir. Çalışma alanlarını da sırtınızı koruyacak şekilde planlamalısınız. Araştırmalar, ideal boyun dirseğinizin yaklaşık 10 cm aşağısında olması gerektiğini göstermektedir. Bu sebeple ürün seçimi öncesinde gerekli ölçüleri alın! Ayrıca şunu da düşünün: Tencerelere iyi ve rahat bir bakış atabilmek için pişirme alanı çalışma alanınızdan biraz daha aşağıda olabilir. Ergonominin anlamı, başınızın serbest olması ve gözlüğünüzün buğulanmamasıdır. Bunu ise uygun bir davlumbaz teknolojisi sağlamaktadır. 
Bu bağlamda uygun eviye bataryalarının seçimi çok önemlidir. Bataryalar, eviyedeki alışkanlıklarınıza uygun olmalıdır. 

Kullanım konforu ergonominin en önemli noktasıdır

Optimum donanımlı mutfakta kolay ve sezgisel bir şekilde kontrol eder, yönetir ve kumanda edersiniz. Özellikle de işiniz acilse veya elleriniz doluysa bu çok kullanışlıdır. Basma butonlu su kontrolü ve rahatça ulaşılabilen kullanım elemanları ergonomik olarak doğrudur ve günlük mutfak işlerinde ekstra konfor anlamına gelmektedir.

Eviyede iyi ergonomi için ipuçları.
Günlük yaşamda modern ergonomi şu anlama gelmektedir: Kullanım elemanları, hem küçüklerin hem de büyüklerin rahatça erişebileceği şekilde düzenlenmelidir.
Daha fazla kullanıcı konforu için eviyede ergonomi.
Eviyede doğal hareket süreçleri iyi bir ergonomi ile desteklenmektedir. Bunun bir anlamı da şudur: Her iki elle kullanım konforuyla uygun pozisyonda çalışmak.

Ergonomi mutfakta da bir iyi his tarifidir

hansgrohe’nin eviye bataryaları, eviyeleri ve eviye kombinasyonlarından oluşan geniş ürün yelpazesiyle mutfak ergonomisi optimum hale getirilebilmektedir. Fonksiyonel ürünler yüksek kullanım konforları ile öne çıkmakta ve mutfağın kalbinde estetik vurgular oluşturmaktadır. Örneğin M71 Select 2 delikli eviye bataryasının kullanım elemanları ön eviye kenarına yerleştirilmiştir. Eviye bataryasından ayrı olan bu su kontrolü, kişisel alışkanlıklara ve ergonomiye göre düzenlenmektedir. Tekrarlanan işlerde su akışını açmak veya durdurmak için bir basma butonuna dokunma yeterlidir. Kontrol yerinin erişilebilir yakınlıkta olması, çocukların da suyu kolayca kullanabilmesini sağlamaktadır. Sezgisel kullanım (örneğin elinizin tersiyle suyu açmak veya durdurmak), hareket özgürlüğü sunmaktadır. Ayrıca “Universal Design” taleplerini de karşılamaktadır, yani: Tüm nesiller için güvenli ve kolay kullanım. 
hansgrohe eviye bataryalarının geniş tutamağı ergonomik şekillidir, ıslak ellerle de sıkıca kavranabilir ve sıcaklık ile sprey kuvvetinin önceden ayarlanmasını mümkün kılmaktadır.

  • Mutfak için hansgrohe ürünleri.

    hansgrohe mutfak broşürü

    Burada her şey yenilikçi bataryalarımız ve eviyelerimiz ile ilgili. Daha fazla estetik keyfi ve çalışmada kolaylık, su ile daha mutlu anlar ve en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş fonksiyonellik için.

    buradan hansgrohe mutfak broşürünü indirin (PDF, 7.3 MB)

Su ile en güzel anlar için: hansgrohe eviyesinde

hansgrohe uzmanları

Size en yakın hansgrohe bayi veya yetkili servisine ulaşın