Düz, modern, yer sağlayıcı

Duş ve küvette ankastre montaj

Yeni bir banyo inşaatı mı yapıyorsunuz yoksa mevcut banyonuzu restore etmek mi istiyorsunuz? Burada size duvara entegre edilen bir su kontrolünün sağladığı çok sayıdaki imkanı sunuyoruz. Duş ve küvette ankastre montaj, son derece modern ve kullanıcı dostudur. Minimalistik birimler sayesinde her şey güzelce “toplu” görünmektedir. Peki ya siz? Siz de duşta ve banyoda kapsamlı hareket özgürlüğünün tadını çıkarırsınız.

Ankastre montaj nedir ve ne zaman tercih edilir

Şimdiye kadar duşta ve küvette bir aplike batarya veya aplike termostat mı kullandınız? Bu tür klasik su kontrollerinin çok sayıda avantajı vardır, örneğin kolayca değiştirilebilirler ve bu yüzden hızlı bir tadilat için idealdirler. Dezavantajları ise: Oldukça büyük ve yer kaplayıcıdırlar. Küçük banyolarda belirli alanları işgal ederler.

Batarya teknolojisini şık bir şekilde duvarda saklayın

Bataryalarda “dışarıda” istenilmeyen nesneler (borular, büyük düzenleyiciler veya kollar) kolayca duvarın içinde gizlense güzel olmaz mıydı? Aynen öyle. Bunun için duvarın açılması gerekmektedir. Bu sebeple de ankastre montajlar özellikle yeni inşaatlar veya büyük kapsamlı tadilatlar için uygundur. Önemli: Bunun için uzman bir tesisatçıya ihtiyacınız olacaktır.

Tek bakışta ankastre termostat ve ankastre bataryaların sunduğu avantajlar:

 • Azaltılmış duş kontrolü, duvara ince bir tabaka gibi dayanmaktadır. Böylelikle son derece modern, düzenli bir görünüm oluşmaktadır.
 • Duş alırken veya banyo yaparken bir şeylere çarpmaktan korkmanıza gerek kalmayacaktır. Daha ziyade geniş alanın, konforun ve su keyfinin tadını çıkaracaksınız.
 • Hareket ve bariyer özgürlüğü sunan bu opsiyon, jenerasyon banyoları için idealdir.
 • Ankastre termostatın görünen parçaları ısınmaz ve genel olarak sıcak yüzeylerin oluşturduğu bir tehlike söz konusu olmaz. Bu özellikle evde çocuklar ve/veya yaşlılar bulunuyorsa mükemmel bir durumdur.
 • Küçük kontrol birimleri sadece görsel olarak cazip ve güvenilir değil, aynı zamanda da büyük batarya gövdelerine göre daha kolay temizlenirler.
 • Ankastre montajında iç set olanhansgrohe iBox universal’in üstüne, ilerleyen zamanlarda isterseniz modern tasarımlı bir kullanım elemanı veya geliştirilmiş bir fonksiyon yerleştirebilirsiniz.

Mükemmel fonksiyon ve tasarım seçenekleriyle duş kontrolü

hansgrohe ankastre alanındaki seçenek bolluğu, banyo tasarımında size hiç beklemediğiniz imkanlar sunmaktadır. Ne kadar çok fonksiyon ve tasarımın olduğuna siz de şaşıracaksınız. Duş donanımına (el duşu, tepe duşu, duş sistemi vs.), amaca veya tercihlere göre batarya veya termostatı tercih edebilirsiniz. Bunu tüm hansgrohe duş başlıkları ile universal olarak kombine edebilirsiniz. Banyonuza krom veya siyah/beyaz cam yüzeyli bir duş kontrolü ile değer kazandırın ve yuvarlak, köşeli veya soft-cube tasarımları arasından seçim yapın.

Yenilenen banyoda ankastre montaj çözümü

hansgrohe iBox universal ve Select teknolojili ankastre montaj

Tercihinizi bir ankastre çözümden yana kullanırsanız, öncelikle sıhhi tesisat uzmanınız duvarınıza hansgrohe’nin test edilmiş iBox universal ana ünitesini monte eder. Bunun üzerinde ankastre bataryayı veya ankastre termostatı kurar. Her ikisi de hansgrohe’nin birinci sınıf teknolojisine sahiptir ve uzun kullanım ömürlü, tamamen elektriksiz kullanılan mekanik valflerle donatılmıştır.

Rahatlık şimdi geliyor: hansgrohe Select ile ankastre

Sezgisel kullanım ve tasarım konsepti Select, özellikle ankastre alanında kullanıcı dostu ve şık yönünü göstermektedir. Ödüllü ShowerSelect termostatları ve bataryalarında dörde kadar su kaynağını tuş üzerinden açıp kapatabilirsiniz. Basit bir tıklamayla duş sprey türünü de değiştirebilirsiniz. Seçim sizin:

 • ShowerSelect bataryası: Sabit su basınçlı hatlar için, ergonomik şekilli volanla sunulur;
 • ShowerSelect termostatı: Sabit su sıcaklığı için, konforlu metal volanlı;
 • ShowerSelect termostatı: Entegre hortum bağlantılı ve duş askılı.

Eski yeniye dönüşüyor: iBox universal ile banyo tadilatı

Ankastre montajı ile ilgili SSS

Müşteri hizmetlerinde uzun yıllara dayanan tecrübemiz, kullanıcıların özellikle aşağıdaki sorulara cevap aradığını göstermektedir. Cevaplar işte burada: 

 • iBox universal montajında bir şeyler yanlış yapıldı? Dert etmeyin. Biz hansgrohe olarak hepsi için bir çözüm sunuyoruz ve size memnuniyetle yardımcı oluruz. Lütfen bizimle iletişime geçin.
 • iBox universal suya karşı dayanıklı mı? Evet. Hatta iBox ve hazır setler ses yalıtımlıdır. Bu şu anlama gelir: Duş alırken veya banyo yaparken su müthiş bir sessizlikle akar.
 • Ürünlerinize ne kadar süre garanti veriyorsunuz? hansgrohe size beş yıllık gönüllü bir üretici garantisi sunuyor. Ürününüz çok daha mı eski? Sorun değil. İlerde herhangi bir şey hatalı olur veya sızıntı yaparsa, kolayca değiştirebileceğiniz yedek parçaları bizde bulabilirsiniz (standart el aletleriyle).
 • 2001’den kalma bir iBox’ınız mı var? Sorun değil. İç set o zamandan beri işlevsel olarak değiştirilmemiştir. Bu şu anlama gelir: Yeni termostat ve cam yüzeyli veya Select teknolojili bataryalarla uyumludur. Dolayısıyla eski tek kollu bataryanızı istediğiniz zaman ultra modern bir çözümle değiştirebilirsiniz.
 • iBox’ınız daha mı eski? Bunun için de size memnuniyetle bilgi vereceğimiz çözümler mevcut.
hansgrohe uzmanları

Size en yakın hansgrohe bayi veya yetkili servisine ulaşın