hansgrohe sBox

Lavabo alt dolabı için montaj ve kurulum örnekleri

Yenilikçi sBox mutfağınızı düzenliyor. sBox, yeni hansgrohe lavabo kombinasyonunun bir parçası ve yerinden çıkartılabilen batarya hortumunun kolayca ileri-geri hareket edebilmesini sağlar. Görsel olarak dikkat çekmeyen sBox, lavabonun altına monte edilir. sBox’ın her durumda nasıl doğru konumlandırılacağını ve doğru monte edileceğini buradan öğrenin.

Eviye dolap tabanında hansgrohe sBox montajı.
Hansgrohe lavabo kombinasyonu: Batarya, eviye, kontrol birimi, gider seti ve sBox’dan oluşan fonksiyonel bir birim.

Lavabo alt dolabında kontrollü ve güvenli hortum bağlantısı

Bir el duşu birçok avantaj sunar. Daha fazla esneklik ve hareket özgürlüğü sağlar ve örneğin büyük tencerelerin kolayca doldurulabilmesini mümkün kılar. Peki eviye bataryası kullanılmadığında hortuma ne oluyor? Alt dolapta, çöp ayırma sisteminin veya çekmecelerin düzen sağladığı alanda asılı duruyor. hansgrohe, düzeni sevenler için sBox ile akıllı bir çözüm sunuyor. Hortum sBox’ın gövdesine temiz, rahat ve ayrıca sessizce kayar. El duşu ve sBox’ın diğer avantajlarını teknoloji sayfamızda bulabilirsiniz.

Komple sistem, güvenli planlama sağlıyor

sBox, hansgrohe’nin C71 lavabo kombinasyonunun bir parçasıdır. Bu tür bir kombinasyon tüm gerekli aksesuarlarıyla montaja hazır bir şekilde teslim edilir ve hemen tezgaha entegre edilebilir. Komple paket halinde teslim edildiğinden, tüm bileşenler mükemmel bir uyum içindedir: Bataryadan eviyeye, gagadan sBox’a kadar her şey. Spiralli gaga ve sBox kombinasyonunda 76 cm’e kadar bir hareket alanına sahip olursunuz. sBox’ın tek başına temin edilmesi mümkün değildir.

1, 2, 3 bitti: sBox montaj videosu

sBox benim mutfağım için de uygun mu?

Evet. Mutfağınız küçük, eviye üniteniz köşede veya çöp sisteminiz alt dolapta çok yer kaplasa bile. 3 cm incelikte, 16 cm genişlikte ve 52 cm boyda olan sBox, gövdesi 74 cm üstü olan tüm alt dolaplar için uygundur. Daha alçak bir dolap gövdesine sahipseniz de sBox doğru seçim. Bunun için paketle beraber sBox F12 dengeleme rayını sipariş etmeniz yeterli (ürün no. #43333000).

hansgrohe sBox batarya altına monte edilmiştir.
En uygun durumda hansgrohe sBox eviye bataryasının direkt altında monte edilir. Duruma göre kaydırılabilen 4 adet sabitleme parçası, güvenli bir tutuş sağlar.

En uygun durumda sBox eviye bataryasının altına dikey şekilde monte edilir. Sabitleyicilerden ikisi sBox’ın altında yer almaktadır ve zemine veya alt dolabın arka kısmına sıkıca vidalanır. Diğer iki sabitleyici ise daha yukarıdadır ve ya arka duvara vidalanır ya da asılır. Sabitleme parçaları kaydırılabilir ve 360° derece döndürülebilirler. Böylelikle kolay ve hızlı bir sabitleme mümkün olur. sBox’lar yüksek esneklikleri sayesinde birçok şekilde monte edilebilir. Aşağıdaki montaj durumlarında da kolayca yerleştirilebilir:

Eviye bataryası altında eğilebilir sBox montaj biçimi.
Örneğin arka duvar hafif eğikse montaj durumu bu şekilde olur. sBox eğilerek +/- 20° ile monte edilebilir.

Zeminde veya önde bulunan arka duvardaki engeller

Doğrudan eviye bataryasının altına montaj mümkün değilse (engeller sebebiyle) veya bir arka duvar öne doğru eğiliyorsa, sBox hafif yatırılarak monte edilir. Arkaya veya öne doğru yatırılarak monte edilebilir. Bunun için tüm sabitlemeleri öne yöneltin. sBox’ın arkasını temizlemek isterseniz, desteğinden dışarıya doğru eğmeniz yeterlidir. Tavsiye edilen maksimum eğme açısı +/- 20°’dır.

sBox yana eğilerek monte edilmiştir.
Eviye dolabındaki engeller sorun değildir: sBox yana eğilerek de \(+/- 20°\) monte edilebilir. Esnek sabitlemeler bunu mümkün kılar.

Çöp sistem, gider sistemleri veya zor erişilebilen ara musluklar

Eviyenin altında bir çöp sistemi var ve başka yeriniz mi yok? Sorun değil! sBox’ı kolayca kenara yatırın. Sabitlemeler kolayca zemine, yanlara veya arka duvara vidalanabilir. Böylelikle gelecekte de kolayca çöp sistemine, gider sistemine veya ara musluğa erişebilirsiniz. Tavsiye edilen maksimum eğme açısı +/- 20°’dır.

Eğilebilir ve taşınabilir sBox yan duvara monte edilir.
Bu montaj durumu, köşe eviyeleri veya bulaşık kurutma yeri olan eviyeler söz konusuysa tercih edilir. Sabitlemelerin hepsi yandan vidalanır.

Kenar eviyeleri, bulaşık kurutma alanı olan eviyeler veya batarya delikleri yanda olan eviyeler

Bu montaj durumlarından biri size tanıdık geliyorsa, sBox’ı yan duvara eğerek monte etmelisiniz. Tüm sabitlemeler yandan vidalanır. sBox’ın paralel olarak kaymasına izin vermemelisiniz. (Montaj için bir kayma gerekliyse, bu sBox’ın batarya çıkış ekseni arasında 30 mm’den daha fazla olmamalıdır.) 

hansgrohe uzmanları

Size en yakın hansgrohe bayi veya yetkili servisine ulaşın