Montaj için öneriler

Eviye ve eviye bataryalarını hiç zorlanmadan bu şekilde monte edebilirsiniz

Mutfağınızda bir tadilat söz konusu. Öncelikle eviye mi değiştirilmeli yoksa eviye bataryasını mı? hansgrohe’de tüm bireysel ihtiyaçlar ve montaj durumları için uygun mutfak ürünlerini bulabilirsiniz. Buradan tavsiyelerimizi okuyun: Hangi seçim imkanlarına sahip olduğunuzu ve eviye ile batarya montajında nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin.

Yeni bir eviyeyi başarılı bir şekilde monte etmek için öneriler

Eviyenizin mutfağa nasıl entegre edileceği konusunda mutlaka özel talepleriniz vardır. Eviye ünitesinin mutfağınızın tarzına ve konfor ihtiyaçlarınıza tam tamına uyması için hansgrohe olarak, her biri farklı avantajları olan üç değişik montaj seçeneği sunuyoruz. Seçim sizin:

Çalışma yüzeyi üzerine tezgah üstü eviyenin montajı.
Tezgah üstü montaj, standart bir montaj türüdür. Eviye, tezgahtaki kesime üstten yerleştirilir ve ince bir tabaka silikonla sızdırmaz hale getirilir.

Tezgah üstü montaj

Eviye üstten uygun şekilde kesilmiş tezgaha yerleştirilir ve yapıştırılır. Tezgah üstü montaj, tüm tezgahlar için uygundur ve özellikle ahşap veya laminat için tavsiye edilir. Böylelikle tezgahın kesim için açılan kenarlarına su gelmez.

Eviyenin tezgaha sıfır montajı
Tezgaha sıfır montajda, eviye için gerekli boşluk kesildikten sonra, eviyenin kenarı tezgaha sıfırlanır.

Yüzeye sıfır montaj

Bu montaj yöntemi için ön koşul, eviyeyle  sıfır olarak monte edilecek tezgah üzerinde açılacak eviye boşluğunun tamamen titiz bir şekilde yapılmasıdır. Avantajları: Yüzeye sıfır montajda çalışma alanı kademesiz olarak büyür ve kolaylıkla temizlenebilir. Yüzeye sıfır montaj yöntemi, doğal taş veya kuvars taşı gibi sert malzemeler için de uygundur. Bu tür homojen malzemelerde, çalışma alanına kademesiz bir geçiş sağlamak için eviye kenarının tezgaha tam olarak minimum boşlukla sıfırlanması gerekir.

Tezgah altı eviyelerin montajı.
Tezgah altı montajda, eviye tezgaha aşağıdan sabitlenir ve sızdırmaz hale getirilir. Tezgahın kesimi, eviyenin iç ölçüsüne göre yapılır.

Tezgah altı montaj

Eviye tezgahta açılan boşluğun altına yerleştirilir ve böylelikle neredeyse görülmez bir hal alır. Bu sayede mutfak daha düzenli görünür ve tezgah daha kolay temizlenebilir. Tezgaha sıçrayan veya üzerinde kalan su ve kir kolayca eviyeye akıtılabilir. Tezgah altı montaj, eviye bataryası için ekstra bir delme işlemi gerektirdiğinden, suya karşı dayanıklı tezgahlar için uygundur. Veya eviye için uygun duvara monte armatür tercih edilmelidir.

Montaj çocuk oyuncağı: hansgrohe eviye kombinasyonlarında aksesuar dahildir

hansgrohe tadilat çalışmalarınızı “her şey dahil” önerisiyle kolaylaştırıyor: Eviye kombinasyonu. Bu teslimat kapsamına eviye ve bataryanın yanı sıra gider seti, bağlantı hortumları, taşma seti ve opsiyonel gider parçalarıyla sBox da dahildir.

Bir hansgrohe eviye bataryasının optimum montajı için öneriler

Eviye bataryası muhtemelen evde en sık kullanılan alettir. Bu sebeple güvenli bir montaj ve optimum kullanım konforu çok önemlidir. hansgrohe mutfak yardımcılarının arasından sizin için en uygun konfigürasyonu seçin. Mutfaktaki işlerinizi kolaylaştıracak bir konfigürasyon.

  • Volanı uygun şekilde yerleştirin: Kişisel istek ve taleplere göre hansgrohe bataryasının volanı solda veya sağda olabilir.
  • Kullanım elemanlarını esnekçe düzenleyin: hansgrohe’de su akışı ve su sıcaklığı için ayrı kontrollü eviye bataryaları bulabilirsiniz. Su kontrolü esnek düzenlenmiş olan M71 serisinin 2 delikli alternatifini seçerseniz, tezgahınızda kullanım elemanları için ikinci bir musluk deliği için delik olmalıdır. Tahliye musluğu kontrolü için üçüncü bir delik de yaptırabilirsiniz.
  • Esnek bağlantılar ve sağlamlık: Tüm hansgrohe eviye bataryaları, esnek hortum bağlantılı ve entegre sağlamlaştırıcı plakalı kolay ve güvenli bir montaj sunar. Bu bağlantılara güvenebilirsiniz.  
  • Sağlam oturma: Eviye bataryaları hansgrohe eviyelerinin üstüne sabit ve daima sağlam bir şekilde yerleşir. Bunu batarya gövdesinin altındaki bir güçlendirici sağlar.
  • Montajda hareket alanı: Hansgrohe eviye bataryalarının uzun, esnek hortumları, montaj yerini eviyedeki ihtiyaçlarınıza uygun şekilde belirleyebilmenizi mümkün kılar.

Bir eviye ve batarya montajı işte böyle yapılır

Eviye pencerenin önünde duruyorsa

Pencereönü montaj: Bataryayı pencere önüne çevirebilirsiniz.
Evyeniz direkt mutfak penceresinin önünde mi? Sorun değil. Pencere önü montajı için tasarlanmış bir bataryayla pencerenizi komple açabilirsiniz.

Bazı mutfaklarda eviye doğrudan pencerenin önünde konumlandırılmıştır. Peki ya pencereyi temizlemek veya havalandırmak için açmak isterseniz? Bu durumda özel bir eviye bataryası gerekmektedir. Özellikle de eviye ünitesinin boyu, ergonomik ihtiyaçlara uygun fakat pencere kenarı yüksekliği sebebiyle az hareket alanı olacak şekilde yapıldıysa. Birçok hansgrohe eviye bataryası pencere önü montajı için idealdir. Bunun için pencereyi açarken batarya kolayca yana yatırılır. Gövdesi bir çapadan çıkartılarak düz bir çizgi halinde yukarıya kaldırılabilmekte ve yana yatırılabilmektedir. Hatta bu tek elle bile yapılabilmektedir. Esnek, uzun bağlantı hortumları bunun için rahat bir hareket alanı sunmaktadır.

Pencere önü montajı için eviye bataryaları

hansgrohe uzmanları

Size en yakın hansgrohe bayi veya yetkili servisine ulaşın