Stand 08/2010

Hasarların karşılanması ile ilgili sorumluluk

Durum 06 / 2012

Hansgrohe SE ile ilgili sorumluluk için hangi hukuksal nedene bağlı olduğuna göre aşağıdaki gibi aynısı geçerlidir:

  1. Tarafımızca veya suça müdahil olan çalışanlarımızdan biri veya yasal temsilcimiz tarafından kasten veya önemli ihmal sonucu meydana gelen zararların karşılanması ile ilgili sorumluluğumuz, zararın yüksekliğine bakmadan sınırsızdır. Hayati tehlikeye, vücutta yaralanmaya veya sağlığın bozulmasına yol açan zararlar söz konusu olduğunda da tarafımızca ya da suça müdahil olan çalışanlarımızdan biri veya yasal temsilcinin yaptığı basit bir ihmalkarlığa dayanan bir görev ihlali olduğunda da sorumluluk zararın yüksekliğine bakmadan sınırsızdır.
  2. Küçük ihmalkarlıklar söz konusu olduğunda, sözleşmenin bir düzen dahilinde yerine getirilmesini mümkün kılan ve bu nedenle yerine getirileceğine kullanıcının emin olacağı ve emin olması gerektiği bir görev sekteye uğratıldığında sorumlu tutum gösteriyoruz (esaslı sözleşme yükümlülüğü). Esaslı sözleşme yükümlülükleri yerine getirilmediği durumda, rakam 1'e ait bir durum yok ise, sorumluluk, web sayfamızın kullanımı çerçevesinde meydana gelmesi tipik olarak hesaba katılması gereken hasarlarla sınırlı kalır.
  3. Bir kusurun kötü niyetle üstünü örttüğümüz, malın sağlam olduğuna dair bir garanti verdiğimiz veya ürün sorumluluğu yasaları gibi yasal olarak zorunlu belirlemeleri uygulamak zorunda olduğumuz takdirde bir konunun sorumluluk dışı tutulması veya zararın karşılanmasında sınırlamaya gidilmesi söz konusu değildir.
  4. Bunun haricinde sorumluluk sahibi değiliz.
  5. Hizmetin yerine getirilmesi yerine zararın karşılanmasına yönelik talep değil, fakat ürünü satın alan kişinin boşa yaptığı masrafların karşılanmasına yönelik talebi etkilenmez.
hansgrohe uzmanları

Size en yakın hansgrohe bayi veya yetkili servisine ulaşın