Eviye bataryası için bakım ve temizlik

Bataryanız anında tertemiz olsun

Eviye bataryaları ve eviyeler çoğunlukla sıcağa ve soğuğa, bazlara, yağlara veya asitlere maruz kalmaktadır. Bu sebeple hansgrohe fonksiyonu, tasarımı ve parlaklığı kapsamlı bakım gerektirmeden uzun süre korunan yüksek kaliteli bataryalar geliştirmektedir. Burada açıklanan bakım önerilerine uyarak eviye bataryanızı uzun süre keyifle kullanabilirsiniz. Ara sıra temizlemeniz ve kireçten arındırmanız yeterlidir!

Eviye bataryaları ve eviyeler için en iyi malzeme: Krom ve paslanmaz çelik görünümü

Eviye bataryalarımız modeline göre yüksek kaliteli, parlak krom kaplamalarıyla veya dayanıklı paslanmaz çelik görünümleriyle öne çıkmaktadır. Her iki malzeme uzun kullanım ömürlüdür ve temizlik işleminizi kolaylaştırır. Doğru yöntem ve iyi malzemelerle bakım yapıldığında parlaklıklarını uzun süre korurlar. hansgrohe eviyeleri paslanmaz çeliktendir. Bu özellik onları mikrop barındırmaz, hijyenik, paslanmaz ve gıda ürünleri için uygun hale getirmektedir. Paslanmaz çelik ayrıca aside ve sıcaklığa karşı dayanıklı olduğundan, yüzeyinin bakımı kolaydır. Krom veya paslanmaz çelik olsun: Temizlikte bazı temel kurallara uymak yine de önemlidir.

 • hansgrohe temizlik önerisi.

  Kireçten arınmış: Uzun süre parlaklık ve fonksiyonellik

  hansgrohe eviye bataryaları kolaylıkla kireçten arındırılabilmektedir. Yüksek kaliteli, bakımı kolay bir yüzeye sahiptirler ve perlatörlerinde anti kireç kabarcıkları \(QuickClean\) bulunmaktadır.

  Bakım önerilerini buradan indirin (PDF, 129 KB)
SilicaTec eviyenin su ve sünger yardımıyla temizlenmesi oldukça kolaydır.

Mutfak eviyenize nasıl doğru bakım yaparsınız

 • Eviye bataryanızı klorlu beyazlatıcı çözeltiler, formik asit, asetik asit veya hidroklorik asit gibi içerik maddeleri içeren agresif temizlik maddeleri ile temizlemeyin. Ayrıca yüzeye zarar verebilecek temizleyiciler ve süngerlerden uzak durun.
 • Eviye bataryasına doğrudan temizleyici fışkırtmayın ve çeşitli ürünleri birbiriyle karıştırmayın. Üreticilerin dozaj ve etki süresine yönelik bakım tavsiyelerini dikkate alın. 
 • Eviye bataryasındaki kireci en iyisi limon asidi bazlı bir temizlik maddesi ile çıkartabilirsiniz. Bunun için temizlik maddesini öncelikle yumuşak, tüysüz bir yün beze sürün ve eviye bataryasını bununla silin. Sonrasında maddeyi belirtilen süre boyunca bataryanın üstünde bırakın ve artından titizlikle temiz suyla durulayın.
 • Son olarak bataryayı kuru bir bezle kurulayın. Tüm kalıntılar çıkmıştır ve batarya yine yeni gibi parlamaktadır.

Kireç tortuları kurallara uygun şekilde giderildiğinde, birçok sıkıntılı hasarın önüne geçilebilmektedir. Kireç sadece estetik bir sorun değil. Örneğin sprey şekli gibi fonksiyonları da etkileyebilir.

Eviye bataryası, kolay ve hızlıca doğru bir şekilde temizlenir. Eviye bataryanızın çekilebilir hortumu da kolayca temizlenebilmekte ve gerekirse problemsizce değiştirilebilmektedir. Her yedek parçada bir kılavuz bulunmaktadır. Uygun olmayan kullanım sebebiyle oluşan hasarlar garanti kapsamımızda olmadığından dolayı lütfen temizlik tavsiyelerimizi dikkate alın.

Perlatörde kalıntısız temizlik

Hava püskürtücüye aynı zamanda perlatör, sprey düzenleyici veya sprey şekillendirici de denmektedir. Bu, musluğun gagasındaki spreydir. hansgrohe eviye bataryalarındaki çok sayıdaki perlatör anti kireç fonksiyonu ile donatılmıştır (QuickClean). Bunlar ilave temizlik maddesi olmadan elle temizlenebilmektedir.

Kısaca ovalayarak kireç kalıntılarını zahmetsizce giderebilirsiniz

QuickClean teknolojili hansgrohe eviye bataryalarında perlatörlerde esnek silikon naplar bulunmaktadır. Burada günlük kullanım esnasında kireç tortuları toplanmaktadır (su sertliğine göre az veya çok). Bunlar rahatlıkla çıkartılabilmektedir: Kolayca parmağınızla silikon napların üstünü ovalamanız yeterlidir. Sonrasında su perlatörden tekrar düzenli ve dolgunca akacaktır.

Perlatörleri temizleyin, güzel bir sprey şeklinin keyfini sürün

Her şeye rağmen perlatörün daha yoğun bir şekilde temizlenmesi gerekirse, perlatörü çıkartın ve limon asidi bazlı, kireç giderici bir temizleyici bulunan bir kabın içine koyun. En fazla 10 dakika sonra perlatörü çıkarabilirsiniz ve temiz suyla durulamalısınız. Gerekirse temizliği tekrarlayın. Ardından perlatörü tekrar eviye bataryasına vidalayabilirsiniz. 

hansgrohe uzmanları

Size en yakın hansgrohe bayi veya yetkili servisine ulaşın