Hedeflere ulaşıldı – Faaliyet uzatıldı

hansgrohe’nin bisiklet sporu sponsorluğu hedefine ulaştı

Ortaklık bakımından her yönden başarılı bir ilk yıl oldu: Bu sonuç, uluslararası bisiklet sporuna sponsor olan premium marka hansgrohe’nin vardığı sonuçtur. Dünya şampiyonu Peter Sagan’ın takımını çok sayıda galibiyetler elde etti ve Kara Orman’lı banyo uzmanlarının yüzünü güldürdü. Bu durumda ortaklık elbette istikrarlı bir şekilde devam edecektir.

BORA-hansgrohe takımının profesyonel bisikletçisi Peter Sagan.
BORA - hansgrohe takımının süper starı Peter Sagan, 2017 yılında dünya sokak şampiyonasının gökkuşağı formasını üçüncü kez peş peşe giymeye hak kazandı.

2017 sezonunda gerçekleşen üç büyük ülke turunda BORA - hansgrohe takımındaki profesyonel bisikletçiler dört galibiyet ve dokuz derece elde etmiştir. Bu esnada süper star Peter Sagan da tarihi bir sonuca ulaşmıştır: Bergen’de (Norveç) gerçekleşen dünya şampiyonası yarışında elde ettiği galibiyet, dünya sokak şampiyonasını temsil eden gökkuşağı formayı peş peşe üçüncü kez giyebilmesini sağlamıştır. Bu, şimdiye hiç bir sporcunun elde edemediği bir başarıdır. Takım toplam değerlendirmede UCI takım sıralamasında sekizinci sıraya tırmanmıştır. Yarışa yoğun ilgi gösteren uluslararası haber kanalları da hansgrohe için ayrı bir memnuniyet kaynağı olmuş ve premium marka hansgrohe’nin daha da güçlü bir şekilde tanıtılmasını sağlamıştır.

Artan marka ünü, önemli pazarlar için avantaj

Hansgrohe Grubu’nun Sponsorluk Proje Müdürü Philippe Harinck: “Bisiklet takımına yapılan sponsorluk, hansgrohe’nin global marka stratejisi ile mükemmel bir uyum içinde.” diye açıklıyor. “Premium marka hansgrohe’nin hızla artan ünü, Almanya, Fransa ve bisiklet sporuna hayranlığıyla bilinen Belçika gibi önemli pazarlara önemli katkılar sağlıyor.”

Sponsorluk faaliyetlerinin uzatılması

hansgrohe ilk sezonda elde edilen iyi sonuçlar sebebiyle takımla uzun vadeli bir ortaklığa doğru adım atmış ve sponsorluk için ilk başta anlaşılan süreyi daha da uzatmıştır. “Takıma yeni katılan dört ünlü sporcu ve hansgrohe logosunun açıkça görüldüğü yeni bir formayla önümüzdeki sezona en iyi şekilde hazırız.” diye ifade ediyor Harinck.

“Daha birinci sezonda bile premium markamız hansgrohe’nin ünü hızla artmıştı.”
Hansgrohe Grubu’nun Sponsorluk Proje Müdürü Philippe Harinck
hansgrohe uzmanları

Size en yakın hansgrohe bayi veya yetkili servisine ulaşın