Duş başlığının kireçten arındırılması: Berrak su keyfi için

Yağmur duşu veya duş başlığınızı kireçten doğru arındırırsanız, daha uzun süre su keyfi yaşayabilirsiniz. Peki “doğru” ne anlama geliyor? Kılavuzda yardımcı olabilecek değerli öneriler bulabilirsiniz. Tepe duşunuzu, el duşunuzu veya yan duşunuzu kireçten nasıl hızlı koruyarak ve kolayca arındırabileceğinizi öğrenin. İlk günkü gibi parlamaları için.

Kireçten doğru arındırma: Duşunuzun parlaklığını koruyun

hansgrohe'nin kireç tutmayan el duşları.
Bakımı doğru yapılan yüzeyler ve kusursuz fonksiyonlar günlük duşunuzu saf bir keyfe dönüştürüyor.

hansgrohe’nin yüksek kaliteli duş başlığı, banyoda uzun süre saf keyif sunmaktadır. Kirecin keyfinizi kaçırmasına izin vermeyin ve duş başlığınızı doğru temizleyin. Bu çok kolay. Doğru bakım önerileri ve temizlik tavsiyeleriyle duşunuzun güzel görünümü ve kusursuz fonksiyonelliğini sürekli korursunuz.

Kireci yenin, hasarları önleyin: İşte böyle

Yanlış temizlik yöntemleri ve temizlik araçları duş başlığınızda hasarlara yol açabilirler. Bunlar garanti kapsamı dahilinde değildir. Lütfen aşağıdaki tavsiyeleri dikkate alın.

Doğru temizlik yardımı:

  • Yumuşak ve temiz bir bez kullanın; asla sünger veya mikro fiber bez gibi aşındırıcı yardımcı maddeler kullanmayın.
  • Yüksek sıcaklık duş başlığına zarar verebileceğinden dolayı buharlı temizleyici kullanmayın.

Uygun temizlik maddesi:

  • Her zaman örneğin limon asiti bazlı bir temizlik maddesi gibi hafif temizlik maddeleri kullanın.
  • Hidroklorik asit, formik asit, klorlu beyazlatıcı çözeltiler veya asetik asit içeren temizlik ürünlerini kullanmayın. Bunlar ciddi hasarlara yol açabilirler. Fosforik asitli temizlik maddeleri sadece kısıtlı kullanılmalıdır. Temizlik maddelerini asla karıştırmayın!
  • Püskürtülen çözelti duş başlığının içine sızıp hasarlara yol açabileceğinden dolayı asla sprey çözeltiyi doğrudan duş başlığının üstüne püskürtmeyin.
  • Temizlik maddesini en iyisi yumuşak bir beze püskürtün ve bununla yüzeyleri silin.
  • Duş başlığınızı temizlikten sonra temiz suyla titizlikle temizleyin ve duş başlığından su akıtın.

Tepe duşunuz için özel temizlik bilgileri

Pratik: Birçok hansgrohe duş başlığını temizlik için çıkartabilir ve böylelikle titizlikle kireçten arındırabilirsiniz.

Birçok hansgrohe tepe duşunda sprey diskini kolayca çıkartabilirsiniz. Hatta çoğu zaman bulaşık makinesine de dayanıklıdır. Bu sayede temizlik, şık bir şekilde çözebileceğiniz önemsiz bir konu haline gelir.

Tepe duşunuz, el duşunuz veya yan duşunuz için hangi özel önerilerin geçerli olduğunu lütfen ilgili montaj kılavuzundan öğrenin. Bunlara ilgili ürün sayfasından erişebilir ve indirebilirsiniz. Servis videomuzda daha fazla bilgi bulabilirsiniz:

hansgrohe uzmanları

Size en yakın hansgrohe bayi veya yetkili servisine ulaşın