Bataryalar için temizlik tavsiyeleri

Temizliğin keyfini sürün: Bataryaları doğru temizleyin ve kireçten arındırın

Su net, temiz ve tazedir. Onunla ferahlık hissimizi tetikliyor ve enerjimizi yeniliyoruz. Banyo yapıyor, rahatlatıcı bir duş alıyor, ellerimizi, yemeklerimizi ve daha birçok şeyi yıkıyor ve temizliyoruz. Her damlası değerlidir ve hansgrohe’nin detaylara yönelik sevgisini bilenler, ürünlerimizin temizlik ve bakımıyla ilgili tutkumuzu da anlarlar. Önerilerimizi burada bulabilirsiniz.

Armatur reinigen und pflegen: So einfach geht's

​​​​​​​Ein Wasserhahn ist täglich im Einsatz. Während er für Reinigung sorgt, wird er selbst oft „Opfer“ von Verschmutzungen. Unsere Hände hinterlassen Fettrückstände, Schmutzpartikel und andere Spuren. Auch Wasser setzt dem Material zu, besonders in Form von Kalkablagerungen. Ihr Vorteil((bold)): Mit einer Armatur von hansgrohe erwerben Sie hochwertige Qualität. Wir möchten, dass Sie möglichst lange Freude daran haben. Hier zeigen wir Ihnen, wie Sie Ihre Armatur richtig reinigen, entkalken und nachhaltig pflegen.

Batarya temizliği ve bakımı: İşte bu kadar kolay

Bir musluk her gün kullanılır. Kendisi temizlik sağlarken, çoğu kez kirlenmenin “kurbanı” olur. Ellerimiz yağ lekeleri, kir ve diğer lekeler bırakır. Su da, özellikle de kireç tortuları şeklinde malzemeyi etkilemektedir. Avantajınız: Bir hansgrohe bataryasıyla yüksek kalite elde edersiniz. Ürününüzden mümkün olduğunca uzun süre keyif almanızı istiyoruz. Burada size bataryanızı nasıl doğru temizleyeceğinizi, kireçten arındıracağınızı ve bataryanızın kalıcı bir şekilde bakımını yapacağınızı açıklayacağız. 

Tek bir hamleyle her şey yine temiz

Bataryalarınızın bakım ve temizliğinin büyük bir olay olmaması için sadece aşağıdaki önerileri dikkate alın.

  • Adım 1: hansgrohe bataryasının yüzeyini uygun yumuşak bir yün bezle temizleyin (gerekirse biraz nemlendirin). Hafifçe silerek, malzemeye zarar vermeden kirin çoğunu yok edersiniz. Lütfen çizici süngerler, fırçalar veya mikro fiber bezler kullanmayın.
  • Adım 2: Kireç kalıntıları en çok köşelerde ve girintilerde görülür. Limon asidi bazlı hafif bir temizleyici kullanın. Lütfen konsantre maddeyi doğrudan bataryaya değil, bir beze püskürtün.
  • Adım 3: Perlatör diye adlandırılan parça, temizlik işlemi için kolayca çıkarılabilir. Bu parçayı biraz temizlik maddesi karıştırdığınız sıcak suya koyarsanız, yaklaşık on dakikalık bir etki süresi sonra tortular çözülür. Birçok hansgrohe ürünü QuickClean teknolojisi ile donatılmıştır. Bu hızlı anti kireç fonksiyonu sayesinde musluktaki kireçleri kolayca ovalayarak silebilirsiniz.
  • Adım 4: Bataryayı temiz suyla iyice durulayın.
  • Adım 5: Olası temizlik maddesi kalıntılarını komple yok etmek ve yüzeye parlak bir görüntü kazandırmak için ilk öneriyi tekrarlayın.

Bir öneri daha: Eviye ve gagayı da birlikte temizleyin. Böylelikle her şey tekrar parlar. Suda daha fazla keyif için.

Armatürün düzenli temizlenmesi konfor ve keyif katar.
Batarya temiz ise sadece parlamaz, aynı zamanda daima temiz su da sağlar. Bu sayede hayallerinizdeki banyonun tadını çıkarabilirsiniz.

Temizlik maddesi seçimi: Ürün paleti arasında bir yolculuk mu?

Müşterilerimize limon asidi bazlı hafif bir temizlik maddesi öneriyoruz. Bunun birçok avantajı bulunmaktadır. Yüksek temizlik gücü olan alışılmış konsantre maddeler sıklıkla ellere ve gözlere zarar verebiliyor, alerjilere yol açabiliyor ve hassas ciltleri kızartabiliyorlar. Armatür için de aynısı geçerli. Onun malzemesi de güçlü kimyasal maddelerle tahrip oluyor. Öncesinde hasar görülmüyor fakat mikroskopik küçüklükte çizikler veya yüzeysel aşınmalar bile parlaklığın solmasına yol açabilmektedir. Uzun vadede bu yerlerde daha şık kir ve kireç oluşabilmektedir. Ayrıca hafif temizlik maddeleri doğaya daha az zarar verir.

Bölgenizdeki su sertse, kireç tortuları ile karşılaşmanız olasıdır. Bataryanızı mümkünse her yıkama veya durulama sonrasında kısaca silerek kalıntıların oluşmasını önleyin. Böylelikle şebeke suyunu daha henüz leke yapmadan silmiş olursunuz.

Düzenli ve hafif bakım, bataryanızı parlatır

Hansgrohe kalite laboratuvarı çok sayıda temizleyici ve kireç çözücüyü test etmiştir. Biz, azın daha faydalı olduğu sonucuna vardık. Limon asidi maddesi bu konuda favorimiz: Etkili ve güzel kokusu ile batarya ve insan için koruyucu. Detaylı temizlik tavsiyelerimizi doğrudan PDF olarak indirebilirsiniz.

Sirke, sirke asidi, formit asit, sodyum hidroksit çözeltiler, klorlu beyazlatıcı çözeltiler, fosforik asit ve hatta hidroklorik asit içeren temizlik maddeleri kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu içerik maddeleri kısmen ağır aşındırıcıdır. Sık kullanılmaları durumunda metale, ne kadar yüksek kaliteli olursa olsun, zarar verirler. Limon asidini size kısıtlamasız olarak kullanabilmenizi tavsiye edebiliriz.

hansgrohe uzmanları

Size en yakın hansgrohe bayi veya yetkili servisine ulaşın