Pontos HeatCycle ile ısının geri kazanımı

Kaynakları iki kez kullanacak kadar akıllı olduğu için

Hansgrohe Grup ekolojik girişimlerini genişletiyor. Çevre ve iklim koruma teknolojilerine daha fazla önem veriyor. Burada asıl odak noktasını enerji verimliliği ve su yönetimi teşkil ediyor. Böylece güncel olarak Pontos HeatCycle gelişiyor: Enerjiyi günlük olarak kullanılan duş ve banyo suyundan alan ve bu enerjiyi bir kez daha kullanan bir ısı geri kazanımı cihazı. Böylece sıcak su sağlanırken enerji masraflarından yüzde 20'ye varan oranda tasarruf edilebiliyor.
Yani sistem pahalı kaynaklar ile nakit parayı koruyor ve karbondioksit salınımını azaltıyor. Hansgrohe'nin vizyonu: Araştırma projesinin standart bir teknoloji haline gelmesi bekleniyor. Bunun nedeni ise ısı geri kazanımının hem ekonomik hem de ekolojik açıdan faydalı olması sebebiyle azalan kaynak sorunlarına doğru bir cevap olarak değerlendirilmesi.

Pontos HeatCycle şöyle çalışıyor:

  • Cihaz hala sıcak olan gri suyu bir ısı değiştiriciye yolluyor ve soğuk içme suyunun ısıtılmasında kullanıyor. Böylece kalan ısı kullanılmamış biçimde kanalizasyona gönderilmemiş oluyor. Soğuk içme suyunun önceden ısıtılmasına yarıyor.
  • Tamamen otomatik ısı geri kazanımı sistemi yüksek oranda verimli olmakla birlikte çok az bakım gerektiriyor ve hava koşullarından etkilenmeden çalışıyor.

Nasıl çalıştığını tam olarak Web TV filmimizden veya Download bölümündeki broşürden öğrenebilirsiniz.

Kim Pontos HeatCycle'ı kullanabilir?
Çok duş ve banyo suyunun kullanıldığı ve büyük miktarda sıcak içme suyuna ihtiyacı olan büyük kompleksler, örneğin:

  • Yüzme havuzları
  • Oteller, huzur evleri, yurtlar
  • Hobi, spor ve fitness merkezleri

Size özel bir HeatCycle cihazını mevcut olarak kullanıyor musunuz? 
Uzmanlarımız size önerilerde bulunuyor ve kalifiye bir satış sonrası destek hizmeti sunuyor:

İletişim
E-posta

Pontos HeatCycle - bir bakışta tüm bilgiler

Pontos kataloğu PDF 2,9 MB

Size mümkün olan en iyi hizmeti sağlayabilmek için Hansgrohe Çerezler kullanmaktadır. Ayarlarınızı değiştirmeden sitede gezinmeye devam ederseniz, Çerez kullanım şartlarını kabul etmiş olacaksınız.

Tamam
<% } //bolIsPublishMode %>