Axor One Shower programları.

Flash Player'ı buradan indirin (link)

Barber & Osgerby

Uluslararası olarak ün yapmış olan tasarımcılar Edward Barber ve Jay Osgerby, stüdyolarını 1996'da Londra'da açarlar. Stüdyo, kısa süre içinde ünlü müşterilerin ve prestijli markaların yoğun ilgi gösterdiği bir adres haline gelir. Çalışmaları sınırlı seriler, mobilyalar ve aydınlatmalar gibi ürün tasarımlarını, 2012 Olimpiyat Meşalesi gibi kamusal görevleri ve Birleşik Krallık (Royal Mint) darphanesi için çalışmaları kapsıyor. Yaratıcılık alanındaki başarıları, sergi ve otel konseptleri için de kendini gösteriyor.

Müşterilerinin arasında İtalya'dan Knoll, Cappellini, B&B Italia ve Flos, Sony, Swarovski ve Alman tasarım markası Vitra gibi lider tasarım markaları da yer alıyor. Barber ve Osgerby, sergi alanları, mağaza tasarımı ve otel mimarisi planlamalarına da el atarak daha fazla yaratıcı alanda yer almaya karar verdiler. Banyo konusundaki ilk zaferlerini, Hansgrohe SE'nin 2015 yılında koleksiyonları aşan Axor One Shower programına geçiş yapan tasarımcı markası Axor ile elde ettiler. 

Ödüller ve uluslararası koleksiyonlar

Edward Barber ve Jay Osgerby, uluslararası basın ve uzman çevreler tarafından birçok kez Designer of the Year (Elle Decoration, Wallpaper, Maison & Objekt, ICFF) ödülüne layık görüldüler. Ayrıca New York'daki Metropolitan Museum of Art, Londra'daki Victoria and Albert müzesi ve önemli Art Institut of Chicago'daki ünlü koleksiyonlarda da iki tasarımcının kaleminden çıkan eserler bulunuyor. 2007 ve 2013 yıllarında Royal Society of Arts, iki tasarımcıya Royal Designer for Industry unvanını verdi. Edward Barber ve Jay Osgerby 2013 yılında tasarım endüstrisine hizmetlerinden dolayı İngiliz Orden Officer of the Order of the British Empire ödülü ile ödüllendirildiler.

Edward Barber ve Jay Osgerby.

Alisa Connan tarafından fotoğrafları çekilen Edward Barber ve Jay Osgerby

Barber & Osgerby: Çok boyutlu yenilikler

Resimler

İki Britanyalı tasarımcının tasarımları, şekil ve fonksiyona yenilikçi bir giriş ile büyülüyor.

  • Jay Osgerby ve Edward Barber.
  • Axor One tasarım araştırmaları.
  • Tipton sandalye (Vitra).
  • 2012 Olimpiyat Meşalesi.
  • Müzede Double Space sergisi.
  • Tobi-Ishi masa.
  • Raf.
  • Loop masa.
  • Ağız ile şişirilmiş camdan vazo.

Ürün tasarımı ve mimariyle Londra'nın yaratıcı ortamında

1969'da Shrewsbury'de dünyaya gelen Edward Barber iç mimari, yine 1969'da Oxford'da dünyaya gelen ay Osgerby ise ürün tasarımı öğrenimi gördü. İki İngiliz, Londra'da Royal College of Art'de mimarlık bölümünde master öğrenimi görürken tanışırlar ve 1996'da ortak stüdyolarını açarlar. Bunun dışında 2001 yılında iç mimari alanında yer alan Universal Design Studio'yu ve stratejik tasarım geliştirmesi üzerine bir ofis olan MAP'i kurarlar. Barber & Osgerby stüdyosu, Londra'nın tasarımcı merkezi sayılan Shoreditch bölgesinde bulunuyor.

Size mümkün olan en iyi hizmeti sağlayabilmek için Hansgrohe Çerezler kullanmaktadır. Ayarlarınızı değiştirmeden sitede gezinmeye devam ederseniz, Çerez kullanım şartlarını kabul etmiş olacaksınız.

Tamam
<% } //bolIsPublishMode %>