Axor LampShower designed by Nendo

Flash Player'ı buradan indirin (link)

Nendo – Banyo ve oturma odası arasındaki sınırlar yok oluyor

Japon tasarım stüdyosu Nendo'nun narin ve mizahi tasarımlarının ardında mimar Oki Sato bulunuyor. Kanada doğumlu tasarımcı yaratıcı konseptlerini "Tasarımlarım her zaman sade ve minimalist, ancak hiç bir zaman soğuk değil", şeklinde tanımlıyor. "Başlangıcı ise daima nesnenin ardında yatan geçmiş oluşturuyor." Bu şekilde sürekli Aha-efektleri sağlıyor. Çünkü Nendo sınırları severek zorluyor ve sürprizlerin yarattığı o küçük anlara bayılıyor. Ayrıca ürünlerin ayrıca sezgisel bir anlayış sahip olmasını istiyor.

Nendo alışıldık nesneleri gayet rahat bir şekilde yorumluyor ve bunlara şaşırtıcı bir anlam kazandırıyor. Bu, Axor ile geliştirilen ve alışıldığın dışında suyu ışıkla birleştiren LampShower için de geçerlidir. Banyo ve başka oturma alanları arasındaki sınırlar yok oluyor. Nendo, Axor için tasarladığı ShowerProducts ürünlerinde olduğu gibi sıkça optik efektleri ve şeffaflığı tercih ediyor. Sadelik ve mizah anlayışı şeklindeki tasarım prensibi şekillendirme kurnazlığı ve malzeme kullanımıyla birleşiyor.

Tasarımcı ve mimar Oki Sato, uluslararası tasarımcı alanında bir Shooting Star'dır. 1977'de Toronto'da doğmuş ve 2002'de Tokyo'da Nendo stüdyosunu kurmuştur. Stüdyo 2005'te Milano'ya kadar gelişmiş ve sadece bir kaç yıl sonra (2012'de) Oki Sato uluslararası dekor dergileri Elle decor ve Wallpaper tarafından "Designer of the year" ödülünü almıştır. Nendo'nun birlikte çalıştığı ünlü markaların listesi, dahili tasarım branşının dünya çapındaki liderlerinden oluşuyor. Kartell, Cappellini ve dePadova gibi mobilya imalatçıları için yapılan çalışmalar, lambalar (Foscarini), masa kültürü (Baccarat) ve günlük hayatın kullanım nesneleri dahili tasarım konseptleriyle tamamlanıyor. Bu nedenle de Nendo Puma ve Louis Vuitton gibi uluslararası markalara ait teşhir salonlarını tasarlamıştır.

Nendo'dan Oki Sato.

Oki Sato, Nendo'nun yaratıcı beyni.

Size mümkün olan en iyi hizmeti sağlayabilmek için Hansgrohe Çerezler kullanmaktadır. Ayarlarınızı değiştirmeden sitede gezinmeye devam ederseniz, Çerez kullanım şartlarını kabul etmiş olacaksınız.

Tamam
<% } //bolIsPublishMode %>