Front - İsveçli Shooting Starları

Tasarımları tipik İsveç veya İskandinav tasarımı değil, deneyseldir: Charlotte von der Lancken, Anna Lindgren ve Sofia Lagerquist Front'un tasarım üçlüsünü oluşturuyor. İsmi Programm: Front'un amacı tasarımlarındaki gelişmeyi devam ettirmektir, bunun için de malzeme ve teknolojilerle deneyim yapıyorlar ve uluslararası tasarım alanının öncüsü sayılıyor. Taslaklar görsel efektlerle öne çıkıyor, provoke ediyor ve ekip çalışmasını birlikte tartışılan sonuçlarını oluşturuyor.

Axor için ShowerProducts ürünlerinin anlamı tamamıyla yaratıcılık konseptine göre alışıldık olanı yeniden yorumlamasıdır. Banyodaki gizemi (tesisatı) gözler önüne seriyorlar ve duşta suyun geçtiği yolların en dolay haliyle yaşanmasını sağlıyorlar. Basit nesneleri yenileyerek kullanma veya yabancılaştırma çabası Front'ta çok yönlüdür: doğal büyüklükteki Horse Lamp 2006'nın, kanepe sehpası olarak kullanılan plastik bir domuzun ve eğri Blow Away vazosunun seramiği sanki bir rüzgar kanalından çekip çıkarılmış gibi görünüyor. Front çekmeceleri asimetrik bir yığın haline getirmiş ve bu yığın da eğik bir şekilde dengelenecekmiş gibi görünüyor. Bir karasineğin bir ampul etrafındaki uçuşu tasarım üçlüsüne filigran lamba siperliği Fly Lamp fikrini vermiştir. Birçok yönden şairane olan nesneler, yaratıcı büronun cazibesini öne çıkarıyor.

Uluslararası ödüller arasında saygın tasarım fuarı Art Miami Basel (2006)'in "Designer of the Future" ve İsveç'teki Elle Deco ve Alman Architektur & Wohnen (ikisi de 2010'da) "Designer of the year" ödülleri bulunuyor. Geçen zamanda tasarım üçlüsü İsveç tasarımının başarılı ihracatçıları haline geldi. Bu dahili tasarım üçlüsünün müşterileri arasında Moroso, Porro, Established & Sons, Kvadrat ve Stelton, ile Ikea gibi dünyaca ünlü markalar yer alıyor. Öne çıkan koleksiyonlarda örneğin New York'taki Museum of Modern Art'ta temsil ediliyorlar.

Front tasarım üçlüsüne ait portre.

Charlotte von der Lancken, Anna Lindgren ve Sofia Lagerquist (soldan).

Güzel ve sıradışı tasarım sanatının öncüleri

Resimler

© Image 3: L. Schmid/J. Nimke, fotoredaktion@helios-media.com

  • Axor WaterDream by Front
  • Logo of the Wallpaper* Design Award
  • 2014 Interior Innovation Award ceremony
  • Animal Thing Collection by Front
  • Hideout Lounge Chair, Thonet GTV
  • Blow Away Vase, Moooi
To the Axor ShowerProducts designed by Front

Size mümkün olan en iyi hizmeti sağlayabilmek için Hansgrohe Çerezler kullanmaktadır. Ayarlarınızı değiştirmeden sitede gezinmeye devam ederseniz, Çerez kullanım şartlarını kabul etmiş olacaksınız.

Tamam
<% } //bolIsPublishMode %>