Ronan ve Erwan Bouroullec – tamamen bireysel

Bu iki Fransız 21. yüzyılın en çok talep edilen yaratıcı zihinlerindendir. Tasarımları hassas organik şekiller ile kuvvetli hedef arasında hareket etmektedir. Özellikle de bir fanteziye ve yaratıcı bir kullanım şekline özendirmeleri oldukça karakteristik bir özelliktir. Bouroullec kardeşlerin sloganı "kullanıcı belirler!"dir ve bununla kastettikleri, ürünlerin kullanıcılar tarafından kendi ihtiyaçlarına göre monte edilebilmesi ve kullanılabilmesidir. İlk banyo tasarımlarında da özgürlük anahtar kelimeydi.

Axor Bouroullec – özgürce düzenleyin

Stil ve işlev konusunda herkes kendi yolundan gitmektedir. Pratik, şık, modaya uygun – karışımı bir kendimiz belirliyoruz. Bouroullec kardeşler güncel bireyselleştirme trendi ile banyo koleksiyonlarına yeni bir boyut kazandırmıştır: Axor Bouroullec bataryaları lavabo üzerine ve etrafına monte edilirken tercihlerimiz konusunda bizi son derece özgür bırakmaktadır. Hoşumuza gittiği gibi. İhtiyaçlarımıza uygun olacak şekilde. Esnek olarak tanımlayacağımız banyonuzda raflar uyumlu olarak, hatta birçok seviyede iç içe geçmektedir ve birçok eşya için yer bulunabilmektedir. Koleksiyonun karakteristiği çekingen tasarım dilidir.

Ronan ve Erwan Bouroullec – biyografisi

Breton bölgesinde doğmuş kardeşler Ronan Bouroullec (1971) ve Erwan Bouroullec (1976), 1990'lı yılların ortalarından beri birlikte çalışmaktadır. Onları mükemmellik çabası bir araya getirmiştir, aynı zamanda da bu denli iki farklı kişiliğin birlikte çalışması da her zaman bir rekabet ortamı yaratmıştır. 2007'de İtalyan tasarımının büyük ustası Cappellini tarafından keşfedildiler ve ilk endüstriyel projelerini aldılar. Daha sonra da Vitra, Magis, Kvadrat, Established & Sons, Ligne Roset, Alessi, Issey Miyake, Cappellini, Axor ve yakın geçmişte de Flos ve Matiazzi gibi ünlü firmalar için çalışmışlardır. Söz konusu bir oda tasarımı, mobilya dizaynı veya mimari proje, tekstil duvar sistemleri veya kapsamlı koleksiyonlar olsun, tasarımcı kardeşler, yaratıcı çalışmalarının temelini oluşturan deneyimsel fikirlerine daima sadık kalmıştır. Londra tasarım müzesi ve Los Angeles'taki Museum of Contemporary Art gibi büyük müzelerde sergilenen çalışmaları Ronan ve Erwan Bouroullec'in takdir görmesini sağlamıştır. 2011 son baharında yeni Centre Pompidou Metz kendilerine kapsamlı büyük bir sergi açma fırsatını vermiştir.

Ronan ve Erwan Bouroullec'in portresi

Ronan Bouroullec (solda) ve Erwan Bouroullec (sağda)

Size mümkün olan en iyi hizmeti sağlayabilmek için Hansgrohe Çerezler kullanmaktadır. Ayarlarınızı değiştirmeden sitede gezinmeye devam ederseniz, Çerez kullanım şartlarını kabul etmiş olacaksınız.

Tamam