Phoenix Design ekibi uzun yıllardan beri birçok Hansgrohe AG ürünün yüzüne şekil vermektedir: Andreas Haug ve Tom Schönherr.

Flash Player'ı buradan indirin (link)

Phoenix Tasarım

Bu ekip uzun yıllardan beri Hansgrohe'nin tasarım yüzüdür: Andreas Haug ve Tom Schönherr. Her ikisi de canlandırıcı ve oldukça gösterişten uzaktır. Başarılarındaki ölçek daima ürünlerini kullanacak olan kişiler olmuştur. Bu iki yaratıcı zihin arka planda kalmayı tercih etmekte, ancak yine de tasarım atölyesinin aldığı birçok ödüle de sevinmektedir.

Bataryalar veya televizyonlar, duş başlıkları veya mobil telefonlar fark etmez: Phoenix Design daima modern ve belirgin bir çizgi tercih etmekte ve her şeye bir ekstra katarak istemeye değer kılmaktadır. Yakın geçmişten bir örnek: Tasarımcılar geleceğinin banyosunun sadece minimalizm tarafından şekillenemeyeceğinden emindir. Bu düşünceden yola çıkarak PuraVida batarya ve duş serisiyle, oldukça şaşırtıcı ancak bir o kadar da anlamlı bir aksan geliştirmişlerdir.

Hansgrohe PuraVida – saf, belirgin, anlamlı

Bize dokunan ve bizi şaşırtan; Beyazla anlam kazanan, belirginlik ve ferahlık getiren ve hoş bir şıklığa sahip bir batarya gövdesine ne isim veriyoruz? PuraVida. Yaşamın yüzeyi de parlaktır; bu da duyularla zıttır. PuraVida – Hayat çok basit olabilir ve tamamen şairane bir şekilde tek dokunuşla kavranabilir. Bu seri, elbette Phoenix tasarıma ait çok sayıda duş ve aksesuardan oluşmaktadır. 

Hansgrohe Duş sistemleri – herkes için daha fazla su keyfi

Hansgrohe ile duş alan herkes daima tasarımcı Andreas Haug ve Tom Schönherr'e ait bir ürünü elinde tutar. Phoenix Design Hansgrohe'nin tüm duş ürünlerini tasarlamıştır ve buna tüm dünyada büyük bir başarı sahibi olan Raindance de dahildir. Phoenix Design ve Hansgrohe bu başarıyla duş almayı yeniden keşfetmiştir: Ekstra büyük sprey diski ve kısa gövdesiyle tüm düşünceleri tersine çeviren bir el duşu. Bu şekilde de günlük duş keyfi artık çok anlamlı bir olay haline gelmiştir. Çünkü bilinen spagetti sprey diski havanın etkisiyle yumuşak bir yağmura dönüştürülmüştür. Şüphesiz: Raindance duşta devrim yaratmıştır.

Axor Montreux – tekrar keşfedilen çağ

Bizi 20. yüzyıla geri döndüren stile sahip bir banyo koleksiyonu. Bu koleksiyon Belle Epoque'nin çağ zihniyetini romantik kür banyolarıyla yakalamıştır. Axor Montreux hem Genfer gölündeki sofistike kur hayatı için bir saygınlık hem de modern bir koleksiyondur. Çünkü ister geleneksel ister modern bir atmosferde olun: Bu koleksiyonun otantik tasarımı, her zaman belli bir üsluba uyan banyo tasarımı sağlamaktadır. Hansgrohe'nin yetenekleri de çağa uygun konforu unutmamıştır.

Axor Uno² – Alçak gönüllü bir klasik

Axor Uno2, Axor Uno'nun başarılı bir geliştirmesidir. Bireyselliğin altını çizen bir batarya koleksiyonu. Axor Uno2  sahip olduğu basit, her çağa uygun ve ince tasarımıyla her ortama uygundur. İster sofistike ister göze çarpmayan, saflığa ait veya olağan dışı, yapısal veya postmodern olsun, biz kendimizi geliştirmek için ihtiyacımız olan alana sahibiz. Bu da Axor Uno2'nin klasik tasarımlardan biri olmasının birçok nedeninden sadece biridir.

Phoenix Design– biyografiler

Fikir lokomotifi olan Phoenix Design'ın tarihi ve iki kurucusunun biyografileri, Almanya Federal Cumhuriyetinin tasarım tarihiyle çok yakından ilgilidir. Daha Stuttgart'ta efsanevi bir tasarım bürosu olan frogdesign'dayken Andreas Haug (*1946) ve Tom Schönherr (*1954) 1970'li yıllar itibariyle dikkatleri üzerilerine çekmiştir. Daha sonra da 1987'de "Phoenix"i (anka kuşu) uçurmaya başlamışlardır. Hiç dinlenmeden ve kendini sürekli yenileyerek küllerden sürekli yeni zirvelere yükselen efsanevi kuş gibi Haug ve Schönherr'de üstlendikleri görevi bu şekilde görmektedir.

Anında heyecan uyandıran ve bu esnada da mükemmel çalışan ve çevreyi koruyan ürünler tasarlamaktadırlar. İki yaratıcı zihnin dediği gibi işlevsellik ile "büyü" arasındaki çizgiyi Phoenix Design, konut, eğlence elektroniği, telekomünikasyon, ev teknolojileri ve banyo alanlarındaki büyük markalar için sunmaktadır. Haug ve Schönherr Hansgrohe için, şu anda iki düzine çalışandan oluşan ekipleriyle birlikte ondan fazla seri ve 300'den fazla da ürün tasarlamışlardır. Bu esnada da yenilikçilik için yeni markalar yaratmaktadırlar.

Andreas Haug ve Tom Schönherr'in portreleri

Andreas Haug ve Tom Schönherr (solda)

Phoenix Design tarafından tasarlanmış

Resimler

Duygusal tasarım oluşturma kullanıcı gereksinimleri ile aşinalık gerektirir.

  • Hansgrohe tasarım toplantısı
  • Hansgrohe tasarım toplantısı
  • Hansgrohe Tepe duş tasarım süreci
  • Hansgrohe Raindance Select tepe duşu
  • Hansgrohe bataryasının taslağı
  • Hansgrohe ödül töreni
  • Frogdesign tarafından tasarlanan Hansgrohe Uno
  • Servis robotu Care-O-Bot 4
  • Yenilikçi sandalye Neon
  • Internorm için interface tasarımı
“In our designs, we consistently focus on the user's needs.” (Tom Schönherr)

Phoenix Design has a representative office in Suzhou, China, it frequently features at international design fairs and sends its design experts to talks all over the world. Its in-house Academy fosters young talent. “In 500 years' time”, said Managing Partner Tom Schönherr, “people will be going to museums and will perceive the ‘everyday objects’ of today as the culture of the 21st century.” Phoenix Design designs products and ranges that work, that are fun to use and, notably, that protect the environment. “We focus on intuitive interaction, always with the aim of transforming the brand identity into a touching experience.” The innovators frequently succeed in achieving a balance between functionality and magic. These days, product design and the design of digital interfaces are closely interlinked, which explains why over a third of the 60 employees are currently involved in Interaction Design.

If you own a Hansgrohe shower or mixer, then this product was designed by Phoenix Design

In 2003 Phoenix Design participated in the launch of Hansgrohe's best-seller “Raindance”, amongst others. With its large spray disc and short, ergonomic handle, the proportions of this hand shower totally defied convention. Raindance caused such a big stir in the sanitary industry that you could even say that the sensuous Raindance shower reinvented the market for shower products. Recently, the shower range was enhanced with the addition of an extra functional feature, guaranteeing ultimate ease of use and a more enjoyable experience for both bathroom and kitchen users: Select.

Size mümkün olan en iyi hizmeti sağlayabilmek için Hansgrohe Çerezler kullanmaktadır. Ayarlarınızı değiştirmeden sitede gezinmeye devam ederseniz, Çerez kullanım şartlarını kabul etmiş olacaksınız.

Tamam
<% } //bolIsPublishMode %>