Patricia Urquiola – serinletici ve sıcak kanlı yıldız Tasarımcı

İspanyol tasarımcı birçok kez uluslararası medya tarafından en iyi tasarımcı seçilmiştir. Kendisi mobilya fuarlarının parlayan yıldızıdır, aynı zamanda da lamba ve tekstil alanında oldukça başarılıdır. İtalya'nın tasarım efsanesi Achille Castiglioni'de eğitim gören tasarımcı, bugün modern tasarımın hakim seslerinden biridir. Alışılmamış bir ferahlığa sahip feminen stilini ve çiçek desenli alıntılarını minimalizm ile kombine etmektedir: "Karışım hoşuma gidiyor!". Patricia Urquiola Axor için zengin çağrışımlara ve uygun, kendinden emin bir slogana sahip bir banyo yaratmıştır. "Awakening your senses" – duygularınız uyanıyor! İşte Patricia geliyor.

Axor Urquiola – Duygular için tasarlanmış bir banyo

Axor Urquiola banyoda stil karışımına davet etmektedir. Amaç eskiyle yeniyi karıştırmaktır, çünkü bu koleksiyon çok yüzlüdür ve her defasında yeni detayların keşfedilmesini sağlamaktadır. Kişisel şeyler, sanki tesadüfmüş gibi atmosfere yansımaktadır. Bu sırada da her şey bu asil ürünlere uyum sağlamakta ve kişisel bir banyo yaratmaktadır. Örneğin şekliyle eski bir yıkanma teknesini andıran Axor Urquiola küvetleri. Ya da bir oda bölmesi veya radyatöre benzeyen Axor Urquiola Paravent.

Patricia Urquiola – biyografisi

İspanyol Patricia Urquiola (*1961) İtalya'nın Milano kentindeki tasarım efsanesi olan Achille Castiglione'de doktora unvanını almış ve odak noktası da mimariden ürün tasarımına geçmiştir. On yıl boyunca sektörünün en iyilerinin yanında deneyim kazanmıştır. Daha sonra kendi tasarım bürosunu açmış ve şu anda çalışan sayısı 20'yi geçmiştir. Kendisi tüm dünyada tasarım göğünde yeni bir yıldız olmuştur.

Patricia Urquiola kendini belli bir stile sabitlememektedir. Bundan ziyade, stil, şekil ve alıntıları karıştırarak, bunları  yeniden yorumlayarak ve bunlara hayat vererek duygulara ve sadakate hitap etmek istemektedir. Bu nedenle de insanların kendi tasarımlarına dokunması onun için bir süpriz olmadığı gibi bu paylaşımlar onun için çok da önemlidir. Helen çalıştığı firmalar, döşeme/donatma sektöründeki ilk tercihlerdir. Yakın geçmişte eski bir damasko örtüsünden esinlenek tasarladığı ürünlerle, seramik dekoru üretcicisi, yenilikçi sınıf üyesi Mutina'da öyle.

Patricia Urquiola'nın portresi

Patricia Urquiola – Max Zambelli tarafından fotoğraflandı

Size mümkün olan en iyi hizmeti sağlayabilmek için Hansgrohe Çerezler kullanmaktadır. Ayarlarınızı değiştirmeden sitede gezinmeye devam ederseniz, Çerez kullanım şartlarını kabul etmiş olacaksınız.

Tamam
<% } //bolIsPublishMode %>