Jean-Marie Massaud doğadan esinlenerek Hansgrohe için Axor Massaud koleksiyonunu geliştirmiştir.

Flash Player'ı buradan indirin (link)

Jean-Marie Massaud – doğa ile iç içe

Jean-Marie Massaud bir banyo için hazırladığı ilk tasarım projesinde fikirlerini şu sözlerle yansıtmıştır "İnsanın bir bataryaya değil, suya ihtiyacı vardır". Bu şekilde de tasarım inancını odak noktasını ifade etmiştir. Doğadan esinlenerek yaptığı tasarımlar, hiçbir teknolojiye ihtiyaç duymadan da gayet iyi görünmektedir. Fransız mimar ve tasarımcının banyo koleksiyonunda doğadan alıntı yapılan resimler kullanılmıştır ve bu nedenle de doğaya olan bağlantı ön plana çıkarılmıştır. Küvette bir şelale, bir midye kabuğu içerisinde banyo yapmak, bir bulutun altında duş almak gibi hayaller doğal bir element olan suyu daha da anlamlı hale getirmektedir. 

Massaud doğadan esinlenen tasarımlarıyla kendini eski tasarım stillerinden arındırmaktadır. Olağanüstü mimari vizyonu tüm yaratıcılığının kapsamını yansıtmaktadır. Şu ana kadarki en cesur büyük projesi Meksika'daki futbol stadyumudur. Stat Massaud'a özgü olarak bir volkan şeklindedir. Axor Massaud banyo koleksiyonunda yer alan bataryalar ve banyo aksesuarları şairane olduğu kadar öncüdür, şaşırtıcı olduğu kadar da işlevseldir. 

Axor Massaud – doğadan esinlenmiştir 

Batarya gövdesi bir ot sapını, akan su bir şelaleyi, küvet ise bir gölü andırmaktadır. Doğaya aşık olan herkes için uygun bir koleksiyon. Axor Massaud insanın uyuma olan özlemine karşılık vermektedir. Günlük yaşamın telaşını bir kenara bırakın ve doğaya bir dalış yapın.

Jean-Marie Massaud – biyografisi

Jean-Marie Massaud 1966'da güney Fransa'nın Toulouse kentinde doğmuştur. Burası bir yüksek teknoloji merkezidir ve aynı zamanda da duygulara hitap eden Güney sınırında bulunmaktadır. Öğrenim gördüğü ve Paris'te bulunan endüstriyel tasarım yüksek okulu "Les Ateliers"in taslaklarındaki bu cazibeli tasarımlara etki ettiği akla oldukça yakındır. Onlar da sürekli doğadan şekiller ele almaktadır. Cassina gibi büyük markalar için mobilyalar, organik şekillerin yanı sıra ciddiyet de göze çarpmaktadır. Massaud "model tasarımında" tükenmekte olan ve kendi değimiyle "kültürel açıdan bitmiş" bir tasarım tabirine karşı koymaktadır: Tasarım daha iyi yaşam alanları yaratmalı ve insanlarla temas etmelidir. 2005 yılında tasarladığı ve Axor ile birlikte "WaterDream"de yer alan geleceğin banyolarıyla ilgili kişisel vizyonu da bunun kanıtıdır. 

Jean-Marie Massaud'un portresi

Jean-Marie Massaud'un Rainer Hosch tarafından çekilmiş fotoğrafı

Design à la Massaud – living environments of the future

Resimler

Poetic, avantgarde, playful – and highly functional

Size mümkün olan en iyi hizmeti sağlayabilmek için Hansgrohe Çerezler kullanmaktadır. Ayarlarınızı değiştirmeden sitede gezinmeye devam ederseniz, Çerez kullanım şartlarını kabul etmiş olacaksınız.

Tamam
<% } //bolIsPublishMode %>