Antonio Citterio: Banyo kolleksiyonu

Flash Player'ı buradan indirin (link)

Antonio Citterio – Şık tasarımlar

Tasarımları günümüzün testlerini ustalıkla geçen bir mimar ve tasarım centilmeni. Bu özelliği, tasarladığı bir çok mobilya, gündelik eşya ve yapılar için de geçerlidir. Antonio Citterio İtalyan tasarımının en iyisini temsil eder ve tüm başarılarında insanların ihtiyaçları için güvenli bir bakış açısı tercih etmektedir. İhtiyaç duyduklarımızı ve istediklerimizi bize en uygun ve en güzel şekilde birleştirerek ikna edici tasarımlarla sunar.

Axor Citterio – ikinci bakışta lüks

Antonio Citterio yaşama kültürünü ve banyoyu bir araya getirmekte ve banyoyu dinlenme yeri haline getirmektedir. Axor Citterio koleksiyonu, sade lüksü belirgin biçimde odak noktası haline getirmektedir ve bunu yaparken de suyun zenginliğini olabilecek en güzel şekilde yaşanabilir kılmaktadır.

İlk bakışta şaşırtan ve batarya tasarımında yeni bir akım oluşturan kare banyo bataryaları, uzun yıllar boyunca modası hiç geçmeyecek bir tasarım olarak karşımıza çıkar. Ancak ikinci kez baktığınızda fark edebileceğiniz yüzeyler ve yuvarlak alanlardaki detaylar ve bunların arasındaki heyecan, bu bataryaları birer süs öğesi haline getirmektedir. Tasarımcı ve mimar Antonio Citterio, ürünlerinin oda içindeki etkisini hisseder.

Axor Citterio M – Urbaner Chic

Bu banyo koleksiyonu büyük şehri anlatır; metropolün ve Milano'nun modern stilinden esinlenmiştir. Koleksiyondaki M harif üç farklı"M'yi" Milano, Metropol, ve Minimal'i ifade eder İtalya'nın tasarım metropolünde yaşayan ve buranın atmosferinden etkilenen yaratıcı bir zihin. Axor Citterio M her döneme uygun tasarımın yüksek sanatını yansıtır ve zarif bir şekilde, şehir hayatı kadar çeşitli banyo stillerine eşlik eder. Sadece bu denli bir stil hassasiyetine sahip bir yaratıcının yapabileceği bir tasarım – Milano metropolünden gelen bir tasarımcı.

Antonio Citterio – biyografisi

Antonio Citterio, 1950'de İtalya'nın kuzeyinde Meda şehrinde doğmuştur ve 22 yaşındayken, Milano'daki mimarlık eğitimini henüz tamamlamadan ilk bürosunu açmıştır. Bu başarılı mimar 1990'lı yıllarda uluslar arası alanda en çok talep edilen yaratıcı zihinlere ek olarak, aynı ilgiyi çalıştığı prestijli firmalar listesinde görüldüğü gibi ayrıca bir tasarımcı olarak da görmeye başlamıştır: Vitra ve B & B Italia (mobilya), Flos (lamba) ve birkaç yıldan beri de Hansgrohe SE'nin tasarım markası olan Axor gibi dünya çapında lider firmalar, bu tasarımcının fikirlerini başarıyla uygulamaktadır. Ancak proje geliştiriciler ve otel zincirleri de, tercih edilen bu Milanolunun zarafetinden ve yapıcı fikirlerinden yararlanmaktadır. Parıldayan Bulgari otel zinciri ve Moskova'da bulunan lüks bir kaplıca için geliştirdiği lüks konaklarla birlikte kendisine İngilizce Royal Society tarafından verilen "Royal tasarımcı" unvanı da Citterio'nun hayat hikayesini süslemektedir.

İtalyan-İsviçreli mimarlar akademisinde eğitim vermesi ve bilgilerini başkalarına aktarması da, iki çocuk babası için oldukça doğaldır. Mimar ve tasarım projelerinin başarısının altında basit olduğu kadar oldukça da parlak bir neden yatmaktadır: Çağın getirdikleri ile sabit kalmaması. Bundan öte insanın içinde uyuyan potansiyeli, sanki insanın "dış görünümüymüş" gibi yapıştırıp bırakmak yerine, bunu diğerlerine ifade etmek istiyor. Yaklaşık 50 çalışana sahip oldukça alçak gönüllü olan şef, sürekli gerçeği, otantik olanı aradığını ve kötü tasarımdan iğrendiğini söylüyor. İyi ki kendisini çok sayıda ünlü firma takip etmekte. Çünkü izleyiciler çok heyecanlı!

Antonio Citterio'nun portresi

Antonio Citterio – Tasarımcıların beyefendisi

Resimler

Mütevazi bir zamansız ve zarif tasarım konsepti üzerinde duruyor.

 • Antonio Citterio in his studio.
 • Sofa and stool.
 • Plastic containers on castors.
 • External view of the head office.
 • Hotel bar.
 • Table lamp.
 • Kitchen cabinets and dining table.
 • Foyer and staircase.
 • Farklı renklerde sandalyeler.
 • Bir ticari fuarında mobilya

Size mümkün olan en iyi hizmeti sağlayabilmek için Hansgrohe Çerezler kullanmaktadır. Ayarlarınızı değiştirmeden sitede gezinmeye devam ederseniz, Çerez kullanım şartlarını kabul etmiş olacaksınız.

Tamam
<% } //bolIsPublishMode %>