Hansgrohe Raindance el duşları

Sık sorulan sorular: Sorularınız - cevaplarımız

Sık sorulan sorular için online lügat

Burada Axor ve Hansgrohe ürünleriyle ilgili faydalı önerileri bulacaksınız. Alttan istediğiniz kategoriyi seçin ve sık sorulan sorulara verilen cevapları inceleyin.

Teknik videolar şunları gösteriyor: İşte bu kadar kolay

Siz de Hansgrohe'nin YouTube'deki teknik önerilerini ziyaret edin. Kısa videolarda örneğin faydalı bakım ve temizlik bilgileri ile teknik bilgiler bulabilirsiniz.

Uzmandan durum kontrolü 

Burada verilen bilgiler her durum için geçerli olmayabilir. Böyle bir durumda yakınınızdaki bir sıhhi sistemler uzmanı size seve seve yardımcı olacaktır. Uzman bulunduğunuz yerde somut problemi inceler ve size uygun çözümler önerebilir.

Bunun dışında başka sorularınız var mı? İrtibat alanında Hansgrohe'deki doğru muhatabı bulabilirsiniz. Talebinizi almaktan mutluluk duyacağız!

Gider sistemleri

XXL duş sistemi için hangi tahliye önerilir?

Örneğin büyük bir tepe duşunun tahliyesi için RainDrain XXL (ürün 60067000) tahliyesinin kullanılması önerilir. DIN EN 274'e göre tahliye performansı dakikada 51 litredir. 

Aksesuarlar

Sıvı Sabunluk artık sabun iletmiyor. Ne yapabilirim?

Uzun süre kullanılmadığından dolayı sabun pompa içinde kurumuş ve sertleşmiştir. Suvu sabunluğunuza ait pompayı sıcak suda bırakarak ve daha sonra durulayarak pompayı temizleyin.

Axor Terrano, Axor Carlton, Axor Citterio, Axor Citterio M, Axor Montreux, Axor Uno² veya Axor Uno isimli Axor koleksiyonlarına ait donanım nasıl sökülebilir?

Axor Terrano, Axor Carlton, Axor Citterio, Axor Citterio M, Axor Montreux, Axor Uno veya Axor Uno² isimli Axor serilerine ait donanımı sökmek için ince bir nesne, örneğin bir alyan anahtarı SW 2 ile delik içine bir pim sokulmalı ve aynı anda da askı parçası öne doğru çekilmelidir. 

Bataryalar

Aplike batarya: Bağlantılarda sızıntı olmasının nedeni ne olabilir?

Bataryanın montajından önce farklı ölçüleri dengelemek amacıyla S-bağlantılarının gerilmeden monte edilmesine ve önceden belirtilen montaj ölçülerine uymaya dikkat edilmelidir. Mutlaka orijinal contalar kullanılmalıdır, zarar görmüş contalar gerektiği durumda değiştirilmelidir.

Elektronik batarya: Sensörün devreye girmemesi ve örneğin lavabonun temizlenebilmesi için bataryanın temizleme sistemini nasıl etkinleştirebilirim?
Temizleme sisteminin nasıl etkinleştirileceği, ürünle birlikte verilen veya elektronik yedek parça kataloğundan indirilebilen montaj kılavuzunda anlatılmıştır.
Evye bataryası: Döner gagadan su sızıyor. Bunun olası nedeni ne olabilir?

Bataryanın gaga contaları kirli veya zarar görmüştür. Contaları değiştirmek için yapılması gereken montaj adımlarını, yedek parçayla birlikte verilen montaj kılavuzunda bulabilirsiniz. Conta setine ait yivli halkaları fazla yağlamamaya dikkat edin.

Evye bataryası: Çekilebilir duşa / spiralli gagaya sahip bir modelden az miktarda su akıyor. Ne yapabilirim?

Çekilebilir hortum ve çekilebilir duş arasında, çekilebilir hortuma ait bağlantı elemanı içine sokulmuş küçük bir elek bulunuyor. Bunu sivri bir nesneyle çıkarın, temizleyin ve tekrar yerleştirin.

Evye bataryası: Çekilebilir duşta her iki sprey tipi de birlikte akıyor. Bu problem nasıl giderilebilir?

Çekilebilir duşu değiştirin. Müşterinin bunu tamir etmesi mümkün değil. Çekilebilir duşa ait doğru yedek parça numarasını ekteki montaj kılavuzunda bulabilirsiniz.

Evye bataryası: AX Starck evye bataryasında 10820XX0, kulplu kolun etrafından sürekli hafif miktar su sızıyor veya kabarcık oluşuyor. Buna nasıl çözüm bulabilirim?
Bu su, büyük ihtimalle ıslak eller kullanım sonrasında kulplu kolun etrafında kalan sudur. Özellikle sıcak su alındığında, bu su genleşir ve kabarcık oluşumu şeklinde görülür. Aralıktaki su kalıntılarını en iyisi pamuk bir bezle temizleyin.
Evye bataryası: Dönebilir gaga sızıntı yapıyor. Ne yapabilirim?

Batarya açıldıktan sonra alt taraftan su sızıyorsa, dönebilir gaganın sızdırmazlığını sağlayan contaların değiştirilmesi gerekiyor. Contaların değişimi ise çeşitli modellerle birlikte verilen montaj kılavuzuna göre yapılmalıdır. Bu kılavuzları yedek parça kataloğunda da bulabilirsiniz.

Evye bataryası: Pencerenin açılması gerektiği durumlarda Variarc evye ünitesi bataryasını çekilebilir duşla birlikte nasıl yatırabilirim?

Bataryayı ana gövdeden tutun (dikkat: gagadan değil!), bunu dikey biçimde yukarı çekin ve bataryayı yanlamasına tezgah üstüne koyun (bir bez veya benzeri üzerine).

Evye bataryası: Elektronik HG PuraVida 15805XX0 modeli nasıl kullanılır ve monte edilir?

Bataryanın fonksiyonu bu videoda tanıtılıyor.

Küresel batarya teknolojisi: Küresel batarya sisteminde servis çalışması yapıldığında kontrol küresi de değiştirilmeli mi?
Paslanmaz çelik kontrol küresini değiştirmeye gerek yoktur. Var olan tortular örneğin plastik bir temizleme beziyle küre üzerinden kolayca temizlenebilir.
Açık sıcak su hazırlayıcısı: Isıtma işlemi sırasında bataryadan su damlıyor. Ne yapabilirim?

Isıtma işlemi sırasında açık sıcak su hazırlayıcısında yüksek basınç oluşmaması için, gagadan su damlar. Bu fiziksel olarak gereklidir ve bataryanın değiştirilmesini veya garanti ya da güvence hakkına başvurulmasını gerektiren bir ürün kusuru değildir.

Kullanım sonrası damlatma: Bataryayı veya duşu kullandıktan sonra kısa süre hala su damlamaya devam ediyor. Ne yapabilirim?

Bataryalarda ve duşlarda kullanım sonrası kısa süre su damlaması fiziksel olarak gereklidir ve bataryanın değiştirilmesini veya garanti ya da güvence hakkına başvurulmasını gerektiren bir ürün kusuru değildir.

Yönlendirici: Banyo bataryasında başlangıç pozisyonuna otomatik dönmüyor. Ne yapılmalı?

Yönlendiriciye ait O-ring veya tij kirli veya yağsız olabilir. Gerektiği takdirde ikisi de temizlenmeli ve silikon yağ ile yağlanmalıdır.

Lavabo bataryası: Çok az miktarda su akıyor. Ne yapabilirim?

Akış performansının az olmasının nedeni perlatörün kirlenmiş olması olabilir. Bu videoda temizlik işlemi daha yakından anlatılmıştır

Lavabo bataryası: Hansgrohe bataryalarından birinde su jetinin çıkış açısını değiştirebilir miyim?

Hansgrohe opsiyonel olarak dönebilir standart bir perlatör (ürün no: 95400000), dış dişli M24x1, satmaktadır. Bununla su jeti her yöne yaklaşık 8° ayarlanabilir. Değiştirme ve fonksiyon şekli bu videoda gösteriliyor.

Hansgrohe ürünlerinin alımı

Ürünleri herhangi bir yerde yükümlülük altına girmeden denemek mümkün mü?

Hansgrohe Aquademie de size Hansgrohe ve Axor markası tüm ürünlerin ve koleksiyonların bir enine kesitini gösteriyoruz. Showerworld de ise Hansgrohe duş macerasını kendiniz deneyebilir ve tadını çıkarabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgede Hansgrohe ürünlerini nerede deneyebileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Hansgrohe ürünlerini nereden alabilirim?

Ürünlerimizi doğrudan yerel bayiden alabilirsiniz. Fabrika satışı yapılmıyor.

Broşürleri nereden alabilirim?

Hansgrohe ürünlerine ait broşürleri doğrudan İnternet sayfasından indirebilirsiniz veya sipariş formunu doldurarak talep edebilirsiniz.

Hansgrohe ürünlerinin fiyatı ne?

Hansgrohe ürünlerini doğrudan yerel bayiden alabilirsiniz. Bayiden fiyat bilgilerini de alabilirsiniz.

Bir ürünün ömrü dolduktan sonra yedek parçaları ne kadar süreyle almak mümkün?

İlgili ürünün ömrü dolduktan sonra da on sene boyunca yedek parça alabilme güvencesi veriyoruz.

Duşlar, duş askıları ve duş setleri

Duş Tiji: Köşeye montaj için ne tür imkanlar var?

Köşe montaj setinin montaj adımları bu videoda gösteriliyor.

Fayans dengeleme: Duş setleriyle birlikte verilen uzun plastik diski ne işe yarıyor?
Her banyoda boydan boya fayans bulunmuyor. Bundan dolayı da bazı durumlarda fayans kalınlığını dengelemek gerekiyor. Boydan boya fayansla döşenmemiş banyolarda fayans dengeleme diski yardımıyla fayans kalınlığı dengelenebilir. Gerektiğinde diskin üzerine başka disk de yerleştirilebilir.
El duşu: Eskisine göre artık daha az su akıyor. Ne yapabilirim?

Akış performansının az olmasının nedeni elek contasının kirlenmiş olması olabilir. Bu videoda temizlik işlemi anlatılmıştır. Büyük olasılıkla duşun kendisi de kireçlendi. Kireci nasıl giderebileceğinize dair bir kılavuzu bu videoda bulabilirsiniz.

El duşu: Askı küvetin neresine monte edilmeli?

El duşuna zorlanmadan ulaşmak mümkün olmalıdır. Saçlar oturarak ve el duşunu ele almaya gerek olmadan yıkanabilmelidir.

Tepe duşu: Şelale spreyi duştan düzensiz çıkıyor. Artık güzel bir sprey şekli yok. Ne yapılmalı?

Şelale spreyi çıkış deliğini temizleyin. Bunun için en iyisi plastik malayı kullanın. Malayı su akarken komple şelale spreyi deliğinden çekip çıkarın. Çıkmış parçacıklar bu şekilde kolayca durulanabilir.

Kullanım sonrası damlatma: Bataryayı veya duşu kullandıktan sonra kısa süre hala su damlamaya devam ediyor. Ne yapabilirim?

Bataryalarda ve duşlarda kullanım sonrası kısa süre su damlaması fiziksel olarak gereklidir ve bataryanın değiştirilmesini veya garanti ya da güvence hakkına başvurulmasını gerektiren bir ürün kusuru değildir.

Duş kolonları: Yükseltici boru kısaltılabilir mi?
Modele göre yükseltici borular gerektiğinde odaya adapte edilebilir ve icabında kısaltılabilir. Yuvarlak yükseltici borularında bunları kısaltmak temel olarak mümkündür. Daha ayrıntılı bilgiyi montaj kılavuzunda bulabilirsiniz. Dik dörtgen yükseltici borularında farklı uzunluklar bulunmaktadır. Ürününüzün yedek parça numaralarını yedek parça kataloğunda bulabilirsiniz.
Elek contası: Duş hortumu ve el duşu arasındaki bir contanın veya elek kafesinin işlevi ne?

Hansgrohe'de bulunan yalıtım ekranlarının yerine normal conta takılmamalıdır. Aksi takdirde elekten filtrelenen kir duşun mekanik sistemine akar. Bu da QuickClean temizleme fonksiyonunun çalışmamasına ve memelerin tıkanmasına neden olur. Elek contasını nasıl temizleyeceğinizi YouTube'deki bu video gösteriyor.

Unica'D: Yedek sürgüyü eski duş barlarına monte etmek mümkün mü?
Yedek sürgü genel olarak tüm Unica`D duş barlarında kullanılabilir.

Duş sistemleri

Duş kolonu: Banyoda tavana kadar fayanslı değilse bunu nasıl monte edebilirim? Bunun için bir çözüm var mı?

Duş kolonları için 7mm dengeleme sağlayan bir fayans dengeleme diski alınabilir. Ürün numarasını ilgili montaj kılavuzunda bulabilirsiniz.

Garanti ve Güvence

Servis parçaları değiştirildiğinde ürünün üretici garantisi iptal oluyor mu?
Garanti şartlarımızın baki kalabilmesi için ürünün uygun şekilde monte edilmesi gerekiyor. Yedek parçalar değiştirildiğinde bunların uygun şekilde nasıl kullanılabileceği servis talimatlarında anlatılmıştır. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi garanti şartlarımızda bulabilirsiniz.
Hansgrohe ürünlerinin garantisi ne kadar sürüyor?

Genel olarak bir ürünün alıcısı, satıcıya karşı belli bir süre için bir garanti hakkına sahiptir. Hansgrohe ürünlerini sadece 3 kademeli dağıtım kanalı, yani toptan satış ve bayi satışı üzerinden müşterilerine sattığından dolayı, müşteriler ilk etapta üreticiye karşı değil satıcı bayiye, yani satıcıya karşı garanti hakkına sahiptir. Garanti haklarınızdan yararlanmak istediğinizde lütfen ürünü satın aldığınız bayiyle görüşün.

Müşteri memnuniyeti kapsamını kime bildireceğim?

Hansgrohe ürünlerini sadece toptancılar ve bayiler üzerinden müşterilerine satıyor (üç kademeli dağıtım kanalı). Bu nedenle de müşteriler ilk etapta üreticiye karşı değil satıcı bayiye, yani satıcıya karşı garanti hakkına sahiptir. Müşteri memnuniyeti için lütfen ürünü satın aldığınız bayiyle görüşün.

Hansgrohe kanuni garantinin yanı sıra gönüllü garanti de veriyor mu?

Maksimum kalite Hansgrohe şirket felsefesinin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle kullanıcılarımıza beş yıllık gönüllü bir üretici garantisi sunuyoruz. Bu garantinin şartlarını ve detaylarını garanti koşullarında bulabilirsiniz. 

ana ünite

Yalıtım: Duvar deliklerini ve oluklar yalıtmam gerekiyor mu?
Tesisat deliklerinde bileşik yalıtımın eksik veya hatalı olması halinde içeri sızan su gövdelerde ciddi hasarlara neden olabilir. Sıva altı bataryalarında ve boru deliklerindeki oluklar DIN 18195/bölüm 5'e (yapı yalıtımları - ıslak alanlarda basınçsız suya karşı yalıtım; ölçüm ve tasarım) göre uygun biçimde örneğin conta manşonlarıyla ve uygun sıhhi sistem silikonu kullanılarak daimi elastik biçimde yalıtılmalıdır. Açılmış delikler de sıhhi sistem silikon kullanılarak içeri sızan neme karşı korunacaktır. Bununla ilgili daha detaylı bilgiyi ürünle birlikte verilen montaj kılavuzunda bulabilirsiniz.

Temizlik ve bakım

Hansgrohe ürünlerimi doğru biçimde nasıl temizleyebilir veya kireçten arındırabilirim?

Hansgrohe ürünlerinin parlaklığının ve fonksiyonunun uzun süre nasıl korunabileceğini sizin için bir araya getirdik: temizlik önerilerine git.
Genel olarak şu geçerlidir:

  • Hidroklorik asit, formik asit, klorlu beyazlatıcı çözeltiler veya asetik asit içeren temizlik ürünleri kullanılmamalıdır, çünkü aksi takdirde ciddi hasarlar meydana gelebilir
  • Aşındırıcı etkiye sahip temizlik ürünleri ve cihazlar, örneğin elverişsiz ovalama maddeleri ve süngerler kullanılmamalıdır
  • Temizlik işlemi öngörülen temizlik maddesi dozunda ve en fazla 10 dakikalık etki süresinde yapılmalıdır
  • Püskürterek temizlik yapıldığında temizlik çözeltisini kesinlikle Hansgrohe ürünleri üzerine değil temizlik bezi üzerine püskürtün
  • Temizlikten sonra yeterli ve berrak suyla durulama yapılmalıdır
Komple bir tepe duşunu bulaşık makinesinde yıkamak mümkün mü?
Duşun plastik parçaları, bulaşık makinesinin kurutma programındaki yüksek sıcaklıklara dayanamaz. Bunun için sadece metal sprey diski uygundur. Ekteki montaj kılavuzunda işlem şeklinin tamamı gösterilmiştir.

Diğer

Ürünlere ait yedek parça kataloğunu, ölçü çizimlerini ve montaj kılavuzlarını nerede bulabilirim?

Ölçüm çizimleri, montaj veya servis kılavuzları gibi teknik yayınlara ve yedek parçalara ilişkin bilgileri, uzman hedef gruplarımızın web sitesi olan Hansgrohe PRO sitesinde bulabilirsiniz.
Bunun dışında bir de kapsamlı bir ürün kataloğu, banyo planlama verileri, danışmanlık, planlama ve montaj önerileri ve ip uçları ile çok daha fazlasını bulabilirsiniz. 

uzmanların web sitesi olan Hansgrohe PRO'ya git
Online yedek parça kataloğuna git

Tedarikçiler ve hizmet sağlayıcılarına ilişkin bilgileri nereden bulabilirim?

Tedarikçiler ve servis sağlayıcıları için tüm servis ve Download'ları Corporate Websitewww.hansgrohe.com/lieferanten sitesindeki tedarikçi bölümünde sizin için hazırladık. Burada ayrıca satın alma organizasyonlarımız ve kalite yönetimi, ilk örnekleme kılavuzu gibi Download'ları, iş standartlarımızı veya çerçeve anlaşmalarımızı da bulabilirsiniz.
tedarikçi bölümüne git

Termostatlar ve valfler

Gider/yönlendirme valfi: Termostatın volanına erişmek zordur. Bu problem nasıl çözülebilir?

Erişimin zor olmasının birçok nedeni olabilir. Örneğin sızdırmaz yüzeyler üzerinde tortular erişimi zorlaştırabilir. Lütfen bu parçayı ekteki montaj kılavuzunda belirtildiği gibi değiştirin. Daha ayrıntılı bilgiyi elektronik yedek parça kataloğumuzda bulabilirsiniz.

Düğme sıkışıyor: termostat volanının güvenlik kilidi artık açılamıyor. Buna nasıl çözüm bulabilirim?
Büyük ihtimalle sadece düğme kireçlendi veya yay bozuldu. Yayı ve düğmeyi temizleyin ve bunları hafifçe yağlayın. Gerekirse parçalar değiştirilmelidir. Yedek parça numarasını montaj kılavuzunda veya Online yedek parça kataloğunda bulabilirsiniz.
Select butonu: ShowerSelect veya ShowerTablet ürünlerinde montajdan sonra tuşa basılmıyor veya tuş çalışmıyor.

Batarya monte edildiğinde yeşil emniyet kıskacı valften çıkarılmamış olabilir. Gözle görülebilir parçaları sökün ve kıskacı çıkarın.

Büyük ihtimalle tuş ile duvar flanşı arasındaki yalıtım yağlanmadı. Contayı silikon yağ ile hafifçe yağlayın.
ShowerSelect: Ürünlerimde akış miktarını ayarlayabilir miyim?
Akış miktarı ShowerSelect termostatlarında ayarlanamaz. Deneyimlerimize göre kullanıcıların %80€'i hacim kontrolüne ihtiyaç duymuyor. Miktar kontrolü özellikle el duşunda gerekiyor. Yeni Raindance Select el duşlarıyla müşteriler yumuşak veya sert sprey arasında seçim yapabilir. Çok sayıdaki EcoSmart el duşları ise oldukça su tasarrufu sağlayan bir çözümdür. Tepe duşlarında genellikle duş keyfi ön plandadır. Tepe duşları performanslarına göre ayarlanmıştır ve bu ayara ihtiyaç duyan müşterileriniz kapsamlı ürün çeşitleri arasından seçim yapabilir. Müşteriler hacim kontrolüne sahip ürünleri, mevcut termostatlarda bulunan standart teknolojiyi tercih edebilirler
Sıva altı termostat bataryası: Yedek volanda montaj vidası eksik. Volanı doğru şekilde nasıl monte edebilirim?

2012'den beri termostat volanları kavramalıdır. Montaj vidasına artık gerek yoktur. Kavranmış volanları sadece takmak gerekiyor ve bunlar her zaman güçlü bir çekme hareketiyle tekrar sökülebilir.

Size mümkün olan en iyi hizmeti sağlayabilmek için Hansgrohe Çerezler kullanmaktadır. Ayarlarınızı değiştirmeden sitede gezinmeye devam ederseniz, Çerez kullanım şartlarını kabul etmiş olacaksınız.

Tamam