Aue, Schiltach'taki Hansgrohe Fabrikasının Havadan Görünümü

Kara Orman'daki Schiltach'ta yer alan Hansgrohe SE'nin şirket merkezi

Hansgrohe Grubu tüm kıtalarda temsil ediliyor

Dünya çapında 34 şirket ve 21 satış bürosu ile Hansgrohe şirketi, sıhhi sistemler sektörünün az sayıdaki global şirketlerinden biridir. Batarya ve duş uzmanı 2015 mali yılında yaklaşık 3.800 kişi çalıştırmış ve 143 ülkeye batarya ve duş göndermiştir.  

Hansgrohe ailesi 2016'da 115. doğum gününü kutluyor. Şirketin fikir babası Hans Grohe, Kara Orman'daki küçük metal işleme atölyesi ile 1901 yılında küçük bir başlangıç yapmıştır. Şirket merkezi şu anda "Akıllı Hans'ın" şehri olarak kabul edilen yerde yer almaktadır. Günümüzde ise, marka dünya çapında onun ününü yaşamaktadır: "Made in Germany" kalitesine sahip Hansgrohe ürünleri dünya genelinde kullanılmaktadır.

Hansgrohe şirketi...

 • Avrupa'da borsada kayıtlı olmayan bir anonim şirkettir (Societas Europaea);
 • iki ana hissedara sahiptir:
  • Klaus Grohe ailesi, Schiltach (%32).
  • ABD kaynaklı Masco Corporation, Taylor/Michigan konserni (%68).

Hansgrohe Grubu beş stratejik itici gücü takip ediyor:

 1. Yenilikçilik, Tasarım ve Sürdürülebilirlik – Teknoloji, tasarım ve sürdürülebilirlikte yenilikçilik liderliğini geliştirmek
 2. Global Speed – Uluslararası pazarlardaki varlığı büyütmek ve Emerging Markets iş modelini geliştirmek
 3. Kalite ve Üretkenlik – Üretkenliği arttırmak ve bir "Global Production Balance" kurmak
 4. Lean Business Processes – ticari süreçleri azaltmak
 5. Organizasyon – Şirket organizasyonunu, uluslararası personel gelişimini ve yetenek yönetimini geliştirmeye devam etmek
2015'in yeni ürünleri
Yeni rekor: 964 milyon Euro satış. Hansgrohe SE, 2015 mali yılında yüzde 10'un üzerinde bir ciro artışı elde etti. Şirket hem ülke içinde hem de dışında büyümekte olup geleceğe dönük büyük hedefler koymaktadır.
Hansgrohe SE üretim çalışanları.
31.12.2015 tarihinden itibaren Hansgrohe Grubu'nun dünya çapında 3.805 çalışanı bulunmaktadır. Şirket, 2015 yılında da yeni iş yerleri açmış ve ağırlıkla eğitim ve öğretim, gençlerin teşvik edilmesi, yetenek ve sağlık yönetimine yatırım yapmıştır.
Hansgrohe SE'nin denetim kurulu
Rahatlatıcı yönetim: Hansgrohe SE yönetimi şirket ile sıkı ilişki içerisinde ve firmayı ezbere biliyor.
Dünya haritası
Sao Paolo'dan Schiltach'a ve Şanghay'a kadar: Şirket merkezi 1901'den beri Kara Orman'dadır. Günümüzde Almanya'da, Fransa'da, Çin'de, Hollanda'da ve ABD'de üretim yapılıyor.
Dünya haritası

Schiltach'tan Şangay'a kadar: Hansgrohe Grubu 2010 yılında, tüm kıtalarda ve yaklaşık üçte ikisi Almanya'da olmak üzere 3.200'den fazla çalışana sahipti.

Size mümkün olan en iyi hizmeti sağlayabilmek için Hansgrohe Çerezler kullanmaktadır. Ayarlarınızı değiştirmeden sitede gezinmeye devam ederseniz, Çerez kullanım şartlarını kabul etmiş olacaksınız.

Tamam