Dünya haritası

Kara Orman'daki Schiltach'ta yer alan Hansgrohe SE'nin şirket merkezi

Hansgrohe Grubu tüm kıtalarda temsil ediliyor

Dünya çapında 34 şirket ve 21 satış bürosu ile Hansgrohe şirketi, sıhhi sistemler sektörünün az sayıdaki global şirketlerinden biridir. Batarya ve duş uzmanı 2016 mali yılında yaklaşık 4.800 kişi çalıştırmış ve 140'dan fazla ülkeye batarya ve duş göndermiştir.

2018 yılında Hansgrohe 117. yılını kutladı. Şirketin fikir babası Hans Grohe, Kara Orman Schiltach'daki küçük metal işleme atölyesi ile 1901 yılında küçük bir başlangıç yapmıştır. Şirket merkezi şu anda "Akıllı Hans'ın" şehri olarak kabul edilen yerde yer almaktadır. Günümüzde ise, marka dünya çapında onun ününü yaşamaktadır: „Made in Germany“ kalitesine sahip Hansgrohe ve AXOR ürünleri dünya genelinde kullanılmaktadır.

Hansgrohe şirketi...

 • Avrupa'da borsada kayıtlı olmayan bir anonim şirkettir (Societas Europaea SE);
 • iki ana hissedara sahiptir:
  - çoğunluk hissedarı olan ABD kaynaklı Masco Corporation, Taylor, Michigan konserni (yüzde 68)
  - Syngroh Verwaltungs- und Beteiligungs-GmbH, Schiltach, Klaus Grohe ailesi, Schiltach (yüzde 32).

  Hansgrohe Grubu beş stratejik itici gücü takip ediyor:

  1. Yenilikçilik, Tasarım ve Sürdürülebilirlik – Teknoloji, tasarım ve sürdürülebilirlikte yenilikçilik liderliğini geliştirmek
  2. Global Speed – Uluslararası pazarlardaki varlığı büyütmek ve Emerging Markets iş modelini geliştirmek
  3. Kalite ve Üretkenlik – Üretkenliği arttırmak ve bir "Global Production Balance" kurmak
  4. Lean Business Processes – ticari süreçleri azaltmak
  5. Organizasyon – Şirket organizasyonunu, uluslararası personel gelişimini ve yetenek yönetimini geliştirmeye devam etmek
  Ciro 2017
  Yeni rekor marka: Bir Milyar Euro ciro. Hansgrohe SE, 2016 mali yılında yüzde 6,7'luk bir ciro artışı elde etti. Şirket hem ülke içinde hem de dışında büyümekte olup geleceğe dönük büyük hedefler koymaktadır.
  Hansgrohe SE üretim çalışanları.
  31.12.2016 tarihinden itibaren Hansgrohe Grubu'nun dünya çapında 4.785 çalışanı bulunmaktadır. Şirket, 2016 yılında da yeni iş yerleri açmış ve ağırlıkla eğitim ve öğretim, gençlerin teşvik edilmesi, yetenek ve sağlık yönetimine yatırım yapmıştır.
  Hansgrohe SE'nin denetim kurulu
  Canlandırıcı yönetim: Hansgrohe SE yönetimi şirket ile sıkı ilişki içerisinde ve firmayı ezbere biliyor.
  Dünya haritası
  São Paulo'dan Schiltach'a ve Şanghay'a kadar: Şirket merkezi 1901'den beri Kara Orman'dadır. Günümüzde Almanya'da, Fransa'da, Çin'de ve ABD'de üretim yapılıyor.
  Dünya haritası

  Schiltach'tan Şangay'a kadar: Hansgrohe Grubu 2010 yılında, tüm kıtalarda ve yaklaşık üçte ikisi Almanya'da olmak üzere 3.200'den fazla çalışana sahipti.

  Size mümkün olan en iyi hizmeti sağlayabilmek için Hansgrohe Çerezler kullanmaktadır. Ayarlarınızı değiştirmeden sitede gezinmeye devam ederseniz, Çerez kullanım şartlarını kabul etmiş olacaksınız.

  Tamam
  <% } //bolIsPublishMode %>